سخنگوی گمرك:

ساماندهی كالاهای تجاری در مرز دوغارون

ساماندهی كالاهای تجاری در مرز دوغارون

سخنگوی گمرک اظهار داشت: کامیون های افغان و ایرانی در منطقه تایباد به پارکینگ های مشخص شده هدایت شد و گمرک ایران، آمادگی دارد شرایط انتقال کالاهای صادراتی و ترانزیتی از مرزهای دیگر به افغانستان فراهم آورد.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، سید روح اله لطیفی اظهار نمود: در جلسه امروز مدیریت بحران شهرستان تایباد، وضعیت کامیون های متوقف در مرز بررسی گردید و الحمد الله با همکاری و مدیریت انجام شده در این شهرستان، کلیه کامیون ها از مسیر جاده به پارکینگ های در نظر گرفته شده هدایت شدند.
وی اضافه کرد: برای کاهش توقف کامیون ها، گمرک اعلام آمادگی کرده است تا درباب محموله های صادراتی با اولویت مواد فاسد شدنی و سوخت در صورت تقاضای صاحب کالا در سامانه جامع گمرکی، با هماهنگی گمرکات مبداء اظهارنامه ها ابطال یا به سایر مرزها تغییر مسیر داده شود.
لطیفی درباب کالاهای ترانزیتی اظهار داشت: درباب محموله های ترانزیتی نیز پیشنهاد شد در صورت تقاضای صاحبین کالا، محموله های ترانزیتی به گمرکات میلک در سیستان و بلوچستان و ماهیرود در خراسان جنوبی که هم مرز با افغانستان هستند مجدد ترانزیت شود.
وی درباب کالاهای برگشتی از افغانستان و کالاهای فاسد شدنی، اشاره کرد: در صورت اعلام آمادگی گمرک افغانستان، محمولات برگشتی از افغانستان(کامیون هایی که به سبب حریق از گمرک اسلام قلعه افغانستان به سمت ایران آمده اند) و سایر محمولات با اولویت مواد فاسد شدنی و سوخت، پیشنهاد شد می توان قسمتی از اقدامات گمرکی آنها در ایران صورت گیرد و در گمرکات دیگر افغانستان تشریفات گمرکی طرف مقابل صورت گیرد که در این خصوص لازم است بوسیله وزارت امور خارجه این اعلام آمادگی به کابل اعلام گردد و هماهنگی های لازم در این خصوص بعمل آید.
لطیفی درباب رویه مسافری در گمرک دوغارون اظهار نمود: از روز گذشته خروج مسافر از کشور از مرز دوغارون باردیگر از سر گرفته شده است.
سخنگوی گمرک در آخر درباب خسارات جانی و مالی در گمرک اسلام قلعه افغانستان اظهار داشت: این حادثه بسیار مهیب با حجم بالای آتش بود ولی از آنجائیکه در خاک کشور افغانستان به وقوع پیوسته، از لحاظ حقوق بین الملل صلاحیت اظهار نظر درباب خسارات جانی و مالی حادثه با "کابل" و مقامات رسمی افغانستان است و کشورمان به سبب پیگیری موارد در رابطه با اتباع و تجار ایرانی بوسیله اطلاعاتی که "کابل" به "تهران" بوسیله وزارت امورخارجه اعلام خواهدنمود و با استناد به گزارش مقامات رسمی آن کشور قابل پیگیری می باشد، مگر اینکه با موافقت دو کشور بوسیله دستگاه دیپلماسی بررسی سانحه و خسارات به صورت مشترک دنبال شود.
وی در آخر اضافه کرد: هرگونه اظهار نظر درباب این حادثه، در وضعیت فعلی، مبتنی بر حدس و گمان و غیر رسمی است.1399/11/27
21:36:30
0.0 / 5
1467
تگهای خبر: صادرات , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
گل چرم