معاون وزیر صمت:

تقاضا برای سرمایه گذاری در شهرك های صنعتی افزایش یافته است

تقاضا برای سرمایه گذاری در شهرك های صنعتی افزایش یافته است

به گزارش گل چرم آذربایجان شرقی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اظهار داشت: تقاضا برای سرمایه گذاری خصوصاً در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور افزایش یافته است.


علی رسولیان در بازدید از شهرک صنعتی شهید رجایی تبریز و واحد تولید کمپرسور و تجهیزات هوای فشرده، اضافه کرد: برمبنای ارزیابی از وضعیت کنونی کشور و افزایش تقاضا برای سرمایه گذاری، سال آینده کشور با رشد صنعتی مواجه خواهد شد و این سازمان نیز به دنبال ایجاد شرایط و زیرساخت های لازم برای توسعه صنعت است.
وی با اشاره به اینکه افزایش تولید منجر به افزایش اشتغال در جامعه می شود، اظهار نمود: تلاش می شود تا در مکان هایی که تقاضا برای سرمایه گذاری زیاد است، این سازمان زمین، امکانات و زیرساخت های لازم مانند آب، برق و گاز را فراهم آورد تا مشکل واحدهای صنعتی فعال در این مکان ها حل شده و زمینه برای ایجاد و راه اندازی واحدهای جدید فراهم گردد.
وی اظهار داشت: ارتقای بنگاه های اقتصادی و بازگرداندن واحدهای راکد به چرخه تولید نیز از دیگر اولویت های این سازمان در سال آینده است و دراین زمینه تلاش می شود تا مشکلات این واحدها با همکاری بانک ها، سازمان ها و دستگاه های متولی برطرف شود.
رسولیان با اشاره به اینکه حالا ۸۲۳ شهرک و نواحی صنعتی فعال در کشور وجود دارد، اظهار داشت: سیاست این سازمان افزایش شهرک ها و نواحی صنعتی نبوده بلکه به دنبال توسعه فضای مناسب برای فعالیت بنگاه های اقتصادی خصوصاً در شهرک ها و نواحی صنعتی تقاضا محور است.
وی یادآوری کرد: باتوجه به این که یکی دیگر از اولویت های این سازمان برقراری توازن منطقه ی در مناطقی که نیاز به راه اندازی نواحی صنعتی جدیدی است بوده و این سازمان مبادرت به این کار خواهدنمود ولی اولویت اصلی توسعه شهرک ها و نواحی صنعتی موجود است.
وی افزود: کمک به شرکت های دانش بنیان و شرکت هایی که فناوری خاصی تولید می کنند، خصوصاً در شهرک ها و نواحی صنعتی تقاضا محور، از دیگر اولویت های این سازمان بوده، چونکه این شرکتها دارای نگاه داخلی سازی بیشتری بوده و با واردات کالاها به کشور مقابله می کنند.
معاون وزیر صمت با اشاره به بازدید از شهرک ها و نواحی صنعتی آذربایجان شرقی، اظهار نمود: با بررسی وضعیت شهرک ها و نواحی صنعتی این استان تلاش می ش ود تا گامی برای توسعه صنعتی بیشتر این استان و کشور برداشته شود.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی نیز در این نشست اظهار داشت: شهرک شهید رجایی جزو شهرک های اولیه کشور بوده بطوریکه اوایل انقلاب کارهای اجرائی آن شروع و در سال ۶۳ به بهره برداری رسیده است.
سیدمرتضی نیرومند اسکویی، اضافه کرد: الان در این شهرک ۲۶۰ واحد به بهره برداری رسیده که از این تعداد ۲۳۸ واحد فعال بوده و تمام زیرساخت های لازم در این شهرک برقرار است.
مدیرعامل واحد تولید کمپرسور و تجهیزات هوای فشرده نیز در این نشست اظهار داشت: توسعه شهرک ها و نواحی صنعتی، توسعه نرم افزاری واحدهای صنعتی و تولیدی، ایجاد کنسرسیوم های صادراتی و ایجاد بازارهای صادراتی از نیازهای واحدهای صنعتی و تولیدی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی است.
سیدباقر شریف زاده با اشاره به اینکه افزایش سرعت اینترنت از شاخصه های توسعه در هر جامعه ای است، اضافه کرد: شهرک ها و نواحی صنعتی استان با مشکل پایین بودن سرعت اینترنت و نبود زیرساخت های لازم مواجهند و این مشکلات بر فعالیت آنها تاثیر منفی می گذارد.
وی اظهار نمود: بسیاری از واحدها در بعضی از شهرک ها و نواحی صنعتی استان خط تولید خودرا نصب و پروانه بهره برداری نیز ستاندن کرده اند ولی به سبب نبود برق نمی توانند فعالیت کنند، بدین سبب برای فعالیت آنها ایجاد زیرساخت های مختلف در این شهرک ها و نواحی صنعتی ضروری می باشد.
وی با اشاره به این که از سال ۱۳۷۰ در شهرک صنعتی شهید رجایی مشغول فعالیت شده است، افزود: در این واحد صنعتی و تولیدی ۳۰ نفر از دانش آموختگان دانشگاهی مشغول فعالیت بوده و در میان آنها افرادی با مدارک دکتری نیز وجود دارد.
شریف زاده یادآوری کرد: محصولات تولیدی این مجموعه شامل کمپرسورهای صنعتی و معدنی، تجهیزات جانبی کمپرسور، تجهیزات هوای فشرده و مخازن استاندارد است که علاوه بر مصرف داخلی به کشورهای مختلف منطقه همچون افغانستان، عراق، امارات، ترکیه و ونزوئلا صادر می شود.
به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران به همراه منادی و پزشکیان نمایندگان مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مدیران استانی از بخش های مختلف این واحد صنعتی بازدید کرد.
منبع:

1399/12/01
14:04:47
0.0 / 5
1362
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
گل چرم