دبیر ستاد تنظیم بازار :

قیمت مرغ بیشتر از قیمت فعلی نیست

قیمت مرغ بیشتر از قیمت فعلی نیست

به گزارش گل چرم دبیر ستاد تنظیم بازار اظهار داشت: طبق اعلام وزارت جهاد در خصوص تأمین صد درصدی نهاده های دامی با قیمت مصوب و لحاظ سایر هزینه ها، قیمت گوشت مرغ گرم بیشتر از قیمت فعلی نیست.به گزارش گل چرم به نقل از مهر، چندی قبل ستاد تنظیم بازار قیمت نهاده ها را افزایش داد و در همین راستا قیمت هر کیلو ذرت از کیلویی ۱۵۰۰ به کیلویی ۱۷۰۰ تومان، سویا از ۲۷۰۰ به ۳۶۰۰ و جوجه یک روزه از ۲۸۰۰ به ۴، ۲۰۰ تومان رسید.
همین امر سبب شد تا فعالان بازار مرغ کشور خواهان افزایش قیمت این محصول از ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان به ۲۴ هزار تومان شوند.
حبیب اسدالله نژاد نایب رییس کانون سراسری مرغداران گوشتی در این رابطه می گوید: در حالیکه با عنایت به افزایش قیمت نهاده های تولید می بایست قیمت مرغ هم افزایش پیدا می کرد تا تولیدکنندگان از این بابت متضرر نشوند، ولی این اتفاق رخ نداد.
وی معتقد است: افزایش قیمت مرغ در بازار هم اکنون ناشی از همین تصمیمات ستاد تنظیم بازار است؛ قیمت حدود ۲۴ هزار تومان نرخ واقعی مرغ است که انتظار می رود ستاد تنظیم بازار هم با عنایت به افزایش قیمت نهاده ها، قیمت مصوب این محصول را اصلاح کند.
قبادی: قیمت مرغ بیشتر از قیمت فعلی نیست
در این رابطه، عباس قبادی در گفت و گو با خبرنگار مهر، عنوان کرد: در مهر ماه سالجاری قیمت مصوب گوشت مرغ با لحاظ تحویل ۸۵ درصد ذرت و ۵۵ درصد کنجاله سویا مورد نیاز مرغداران با قیمت مصوب (مابقی با قیمت بازار) تعیین و ابلاغ گردید.
دبیر ستاد تنظیم بازار اضافه کرد: با عنایت به اعلام وزارت جهاد کشاورزی در خصوص تأمین ۱۰۰ درصدی نهاده های دامی با قیمت مصوب و لحاظ سایر هزینه ها، قیمت گوشت مرغ گرم مصرفی بیش تر از قیمت فعلی محاسبه شده توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نخواهد بود.
وی افزود: روند تعیین قیمت گوشت مرغ صرفا مدیریتی و در جهت کمک به تولید کشور و ترمیم ذخایر استراتژیک از این محل صورت پذیرفته است.
قبادی تصریح کرد: در صورت ضرورت به بازبینی قیمت باید مراتب از راه وزارت جهاد کشاورزی به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام و نتیجه در کارگروه تنظیم بازار مطرح شود.


منبع:

1399/12/01
23:48:26
0.0 / 5
1436
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
گل چرم