دومین آزمون مهارت های زبان فارسی در گرجستان برگزار شد

دومین آزمون مهارت های زبان فارسی در گرجستان برگزار شد

به گزارش گل چرم دومین آزمون سنجش مهارت های زبان فارسی (سامفا) ) ویژه فارسی آموزان در سرتاسر جهان روزجمعه همزمان در داخل و خارج از کشور با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری و سازمان سنجش آموزش کشور در رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در گرجستان طی دو نوبت بامداد و عصر برگزار گردید.


به گزارش گل چرم به نقل از رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در گرجستان، "حمید مصطفوی" رایزن فرهنگی کشورمان درجمع شرکت کنندگان آزمون ضمن اشاره به روابط فرهنگی و ادبی ایران و گرجستان، نقش موثر ایرانشناسان و دانشگاهیان گرجی را در برقراری و تحکیم این روابط مهم و اثرگذار دانست.
مصطفوی ضمن اشاره به این که کرسی زبان فارسی و ایرانشناسی در دانشگاه دولتی "ایوانه جاواخویشویلی" تفلیس به سال 1918 میلادی بر می گردد که یکی از قدیمی ترین کرسی های ایران شناسی در منطقه قفقاز می باشد، اضافه کرد: این کرسی به همراه کرسی های زبان فارسی و ایران شناسی دانشگاه های کوتایسی، ایلیا و گرجستان در طول سالیان گذشته در راه تکاملی راه خویش را پیموده اند و این جهت گیری همچنان با موفقیت ادامه دارد.
وی ابراز امیدواری کرد درسایه همکاری و هم اندیشی در زمینه گسترش آموزش زبان و ادبیات فارسی، توسعه مطالعات ایران شناسی و تربیت ایران شناسان جوان کارآمد، چارچوب های درست و منطقی برای تعامل دانشمندان ایران با ایرانشناسان گرجی درعرصه های مختلف فراهم شود.رایزن فرهنگی با بیان این خبر اظهار داشت: در این آزمون 10 دانشجوی رشته زبان فارسی و ایران شناسی از دانشگاه های مختلف گرجستان در دو بخش عمومی و دانشگاهی شرکت کردند.
مصطفوی اضافه کرد: در آزمون میزان تسلط فارسی آموزان گرجی، در چهار مهارت گفتاری، نوشتاری، شنیداری و قرائت مورد سنجش قرار گرفت و شرکت کنندگان برتر در این آزمون در اولویت استخدام در شرکتهای ایرانی قرار دارند.
او همینطور خاطرنشان کرد: این آزمون برای بار دوم است که با همکاری رایزنی فرهنگی در تفلیس برگزار می گردد و با استقبال فارسی آموزان گرجی همراه می باشد.


1399/12/02
09:51:18
0.0 / 5
1401
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
گل چرم