جایگاه مس ایران در افق ۱4۰4

جایگاه مس ایران در افق ۱4۰4

مدیرعامل شرکت ملی مس ایران ضمن اشاره به اینکه هم اکنون بالغ بر دو میلیارد یورو، علاوه بر ۳۰ هزار میلیارد تومان در چارچوب ۲۹ طرح در دست اجرا داریم، ابراز امیدواری کرد که با اجرای این طرح ها تا سال ۱۴۰۴ شرایط درآمد شرکت مس را از دو برابر ارتقاء دهیم.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، طبق اعلام شرکت ملی مس ایران، با اجرای این ۲۹ طرح در دست اجرا دو میلیارد دلار درآمد فعلی این شرکت در افق ۱۴۰۴ به ۴.۵ میلیارد دلار ارتقا پیدا خواهد نمود و با اجرای این طرح ها شرکت ملی مس ایران جزو ۱۰ شرکت برتر دنیا در تولید مس قرار خواهد گرفت.
به قول اردشیر سعدمحمدی - مدیرعامل شرکت ملی مس ایران، طی سال آینده که کارخانه کنسانتره دره آلو و دره زار و فلوتاسیون سرباره وارد مدار شود، مفهوم این مورد ۴۰۰ هزار تن کنسانتره است که ارزش این عدد هم ۸۰۰ میلیون دلار است و با ارز ۲۲ هزار تومانی حدود ۱۷ هزار میلیارد تومان است. طرح های شرکت ملی صنایع مس ایران در مسیری کاملاً شفاف و مشخص ریل گذاری شده است.
وی خاطرنشان کرد: پالایشگاه، کارخانه کنسانتره ۳۰۰ هزار تنی به همراه اکتشافی که در سریدون شکل خواهد گرفت و همینطور راه اندازی فاز ۲ تغلیظ میدوک، فاز ۳ تغلیظ سونگون و کارخانه فلوتاسیون حاصل از سرباره های ذوب خاتون آباد مبین روند رو به جلویی است که در حال پیمودن هستیم و نشان داده است که در دنیا حرفی برای گفتن در صنعت مس داریم.
منبع:

1399/12/05
14:06:45
0.0 / 5
1388
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
گل چرم