اعتراض فولادسازان به عطف به ماسبق شدن افزایش قیمت گاز

اعتراض فولادسازان به عطف به ماسبق شدن افزایش قیمت گاز

به گزارش گل چرم افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت گاز برای فولادسازان و عطف به ماسبق كردن سه ماهه آن اعتراض انجمن تولیدكنندگان فولاد را به دنبال داشته است.


بهادر احرامیان - عضو هیأت مدیره انجمن تولیدكنندگان فولاد ایران - در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: بحث افزایش قیمت ها یك سوژه اما نحوه اعمال آن، امری بی سابقه و غیر منتظرانه بوده است. در واقع بحث افزایش قیمت گاز كه بگفته دولت به جهت افزایش نرخ ارز و افزایش قیمت محصولات فولادی صورت گرفته، تا حدودی توجیه پذیر و قابل درك است.
وی ادامه داد: دولت برای پیشگیری از ایجاد رانت تصمیم گرفته كه قیمت گاز را تعدیل كند كه تا این مرحله از كار، چندان دور از ذهن نبوده است؛ اما اتفاق عجیب و بی سابقه این است كه در دی ماه سال جاری دولت اعلام نمود كه افزایش دو برابری قیمت ها از مهرماه محاسبه می گردد.
عضو هیأت مدیره انجمن تولیدكنندگان فولاد ایران اظهار داشت: خیلی از فولادسازان با قیمت های سه ماه قبل تر از تصویب مصوبه افزایش قیمت گاز فولادسازان كه دی ماه سال جاری بوده، در مهرماه محصولات خودرا فروخته، پیش فروش و تسویه حساب كرده اند؛ حالا یك شبه تصمیم گرفته می شود كه هزینه های تولید و غیره با عدد دیگری باید محاسبه شود كه منجر به بهم ریختن كامل همه معاملات، هزینه ها و قیمت ها خواهد شد.
احرامیان اظهار نمود: نحوه اعمال مصوبه افزایش قیمت و این عطف به ماسبق شدن، علامت سوال بزرگی را در ذهن فولادسازان به وجود آورده است كه فولادساز در مهرماه تسویه حساب خودرا انجام داده اما حالا مقرر است یك قبض دیگر برایش صادر شود كه افزایش دو برابری را از همان مهرماه اعمال می كند.1397/12/08
15:40:29
5.0 / 5
5004
تگهای خبر: تولید , فروش , محصول , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
گل چرم