دستگاه پایش اكسیژن برای مصارف بیمارستانی صنعتی سازی شد

دستگاه پایش اكسیژن برای مصارف بیمارستانی صنعتی سازی شد

گل چرم: یک شرکت دانش بنیان با تامین قسمتی از هزینه ها توسط صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن، موفق به راه اندازی خط تولید دستگاه کنترل، نظارت، هشدار و ثبات پارامترهای گاز طبی اکسیژن بیمارستانی به طور انبوه شد.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، فائزه خطیبی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اعلان اینکه این شرکت در سال ۱۳۹۹ فعالیت خودرا با هدف طراحی، تولید و توسعه تجهیزات پزشکی شروع کرد، اظهار داشت: ما موفق به ساخت نخستین دستگاه کنترل، نظارت، هشدار و ثبات پارامترهای گاز طبی اکسیژن بیمارستانی (Oxynet) شدیم و توانستیم بعد از گرفتن مجوزهای لازم از اداره کل تجهیزات پزشکی این محصول را وارد بازار نماییم.
خطیبی اضافه کرد: دستگاه Oxynet یک سیستم کنترل، نظارت، هشدار و ثبات پارامترهای خلوص، فشار و مصرف (فلو) گاز اکسیژن بیمارستانی است که امکان پایش ازراه دور مقادیر پر فشار، خلوص و فلوی اکسیژن بوسیله پیامک و اینترنت را فراهم می آورد. همین طور در هنگام خارج شدن هر یک از دو پارامتر حیاتی از بازه استاندارد تعریف شده، دستگاه پیامک هشداری را به شماره های ثبت شده ارسال می کند.
وی افزود: در زمان خروج فشار و خلوص اکسیژن از بازه تعریف شده، فرمان های کنترلی به خروجی های دستگاه ارسال شده که منجر به باز کردن یا بستن شیرهای پنوماتیک در راه لوله های اصلی و پشتیبان اکسیژن می شود. این محصول در مدیریت مصرف گاز اکسیژن و جلوگیری از افت فشار و خلوص اکسیژن به خصوص در وضعیت سخت کرونا تاثیر به سزایی داشته است.
به نقل از روابط عمومی صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن، مجری طرح بازار هدف این محصول را بیمارستان ها معرفی نمود و اظهار داشت: باتوجه به حیاتی بودن گاز اکسیژن و این که در زمان نیاز، پایش پارامترهای این گاز و اقدام فوری در جهت رفع افت های بوجود آمده در فشار و خلوص آن به شدت نیاز می شود، ما با حمایت صندوق سلامت ثامن این دستگاه را به مرحله تولید انبوه رساندیم.
منبع:

1400/05/04
10:34:34
5.0 / 5
450
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
گل چرم