علت افزایش قیمت گوجه فرنگی

علت افزایش قیمت گوجه فرنگی

گل چرم: حدود یک هفته ای می شود که قیمت گوجه فرنگی بالا رفته و به بالای 10 هزار تومان رسیده است. افزایش قیمتی که رییس اتحادیه بارفروشان علت آنرا کاهش کشت گوجه فرنگی به سبب کم آبی عنوان می کند و می گوید یک هفته تا 10 روز دیگر با رسیدن گوجه های مناطق مختلف قیمت ها کاهش پیدا می کند.مصطفی دارایی نژاد در گفت و گو با ایسنا در پاسخ به چرایی افزایش قیمت گوجه فرنگی، خیار و هویج در هفته های اخیر، اظهار داشت: به سبب کم آبی کشت گوجه فرنگی امسال کم بود ولی از یک هفته تا ۱۰ روز آینده گوجه فرنگی دور شهری، بوشهر و حتی شیراز به دست می رسد و قیمت ها شکسته خواهد شد.

وی افزود: هم اکنون بهترین نوع گوجه فرنگی در میدان مرکزی میوه و تره بار از کیلویی ۸ تا ۱۰ هزارتومان خرید و فروش می شود که اساسا قیمت آن در مغازه ها بیشتر خواهد شد، ولی با شکسته شدن قیمت ها، گوجه فرنگی بوته رس به حدود ۶۰۰۰ تومان هم خواهد رسید.

رئیس اتحادیه بارفروشان افزود: خیار نیز در این تعطیلی ها کمتر بار شده بود، ولی از روز گذشته بار زیادی به میدان مرکزی میوه وتره بار آورده شده و قیمت آن نیز کاهشی خواهد شد.

وی در ادامه اظهار داشت: هویج هم مانند گوجه فرنگی امسال کمتر کشت شد و تا به دست آمدن هویج مناطق دور شهری یک هفته تا ۱۰ روز زمان نیاز است. هم اکنون نیز قیمت هویج در میدان مرکزی کیلویی۱۰ تا ۱۳ هزارتومان است که در مغازه ها اساسا قیمت آن بیشتر و تا ۱۶ هزارت مان هم خواهد رسید.

دارایی نژاد در آخر اظهار داشت: در سایر اقلام صیفی و میوه مشکلی وجود ندارد و بار فراوان است.

منبع:

1400/05/04
21:08:08
5.0 / 5
559
تگهای خبر: اتحادیه , خرید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
گل چرم