ارتقای کیفیت وانت آریسان

ارتقای کیفیت وانت آریسان

به دنبال این که از شروع امسال، تولید وانت آریسان در گروه صنعتی ایران خودرو به جهت بهبود مسائل زیست محیطی متوقف بوده است؛ مقرر است باکیفیت و قوای محرکه ارتقایافته به سبد محصولات ایران خودرو بازگردد و مجدد از دی ماه سال جاری ارائه شود.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، از شروع سال ۱۴۰۰ گروه صنعتی ایران خودرو تولید وانت آریسان نداشته است و آخرین آریسان های تولیدی متعلق به اسفند ماه سال ۱۳۹۹ است که در ایران خودرو دیزل تولید و در سطح کیفی دو ستاره برمبنای ارزیابی های کیفی صورت گرفته، تولید شده است.
اوایل تیرماه مدیرعامل شرکت ایران خودرو خراسان از شروع پروژه راه اندازی خط تولید وانت آریسان بهبودیافته با موتور دوگانه سوز XU۷ ارتقایافته بمنظور حفظ سهم بازار در زمینه خودرو های کار آگاهی داد و اظهار داشت: بر طبق راهبردهای تعیین شده در عرصه تولید و توسعه سبد محصولات، از شروع اردیبهشت ماه برای راه اندازی خط تولید نسل جدید وانت آریسان اقدام شده است و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، در اوایل مهرماه امسال تولید این محصول در ایران خودرو خراسان شروع و تا آخر سال ۵۰۰۰ دستگاه از آن روانه بازار خواهد شد.
همین طور فرشاد مقیمی- مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو- علت توقف تولید محصول آریسان از شروع سال جاری را به سبب مسایل زیست محیطی و اقدام مسئولانه ایران خودرو اعلام و اظهار نمود: هم اکنون پروژه های بهبود برای رسیدن به استانداردهای زیست محیطی اجرا می شود تا ظرف ماه های آتی این محصول با تغییرات و موتور XU۷ پلاس به تولید انبوه برسد.

بازگشت وانت های آریسان به چرخه تولید
حال امروز (شنبه) طبق اعلام گروه صنعتی ایران خودرو، غلامحسین اخلاقی - مدیر پروژه وانت آریسان- ضمن اشاره به تغییرات صورت گرفته در قوای محرکه وانت آریسان از به کارگیری موتور XU۷ در آریسان بهبود یافته آگاهی داد و اظهار داشت: بهره مندی از موتور XU۷ پلاس نیز پروژه بهبود دیگری است که در دستور کار قرار دارد و برمبنای آن محصول آریسان، استاندارد آلایندگی یورو ۵ را نیز کسب می کند. همین طور گیربکس این محصول، گیربکس Eb با درصد داخلی سازی ۱۰۰ درصد است که برای انطباق با این محصول، بهینه سازی شده است.
به گفته ی ایشان، در وانت آریسان بهبود یافته، با بهره بردن از موتور عرضی و انتقال قدرت به چرخهای جلو، ضمن حذف گاردان و دیفرانسیل و استفاده از اکسل جدید، ارتقای کیفی صورت گرفته و میزان ورود صدا به داخل کابین نیز بصورت محسوسی کم شده است. همچنین، از منظر میزان آلایندگی و قدرت نیز، علاوه بر بهبود شایان توجه عملکردی موتور و گرفتن همه استانداردهای اجباری، کاهش مصرف سوخت نیز حاصل شده است.
اخلاقی اشاره کرد: با بهره مندی از طراحی و ساخت شاسی یکپارچه جدید در آریسان بهبود یافته، محصول از استواری بهتر و بالاتری برخوردارست. از نظر تنوع رنگ نیز با توجه به این که خط تولید این محصول از ایران خودرو دیزل به سایت خراسان منتقل شده، از قابلیتهای سالن رنگ خراسان برای تنوع بخشیدن به رنگهای این محصول متناسب با تقاضای مشتریان استفاده مطلوب خواهد شد.
مدیر پروژه وانت آریسان، از نصب حسگر دنده عقب در این محصول آگاهی داد و اظهار داشت: برخورداری از چراغ مهشکن در قسمت جلوی خودرو، بهبود در وضعیت تعلیق و ترمز، ارتقای سیستم سرمایش و گرمایش، تعویض صندلی ها و حذف زاپاس بند از پشت صندلی شاگرد و انتقال به زیر اتاق بار همراه با حذف کانال گیربکس که افزایش فضای کابین و راحتی سرنشین را فراهم نموده، همچون بهبودها و ارتقاهای صورت گرفته در این محصول است.
وی با اعلان اینکه برای تولید ۵۰۰۰ دستگاه وانت آریسان برای امسال برنامه ریزی شده است، اظهار داشت: برای سال آینده نیز ۱۰ هزار دستگاه از این محصول تولید خواهد شد و بعد از عرضه و برمبنای تقاضای بازار، قابلیت ارتقای ظرفیت تولید تا ۳۰ تا ۳۵ هزار دستگاه در سال فراهم خواهد بود.1400/06/13
23:13:10
5.0 / 5
550
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
گل چرم