رئیس اتاق بازرگانی ایران:

بهتر از دولت تحریم ها را دور می زنیم!

بهتر از دولت تحریم ها را دور می زنیم!

به گزارش گل چرم رئیس اتاق بازرگانی ایران می گوید هر چند تأثیر تحریم ها بر اقتصاد ایران گسترده بوده اما سیاستگذاری های داخلی اشتباه عامل بخش مهمی از مشکلات اقتصادی و تجاری کشور است.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، غلامحسین شافعی در پیام تصویری خود اظهار نمود: در سالهای گذشته تحریم های اقتصادی و محدودیت هایی که از طرف اف ای تی اف برای اقتصاد ایران به وجود آمده غیرقابل انکار است و بطور قطع تجار کشور هم از این محل صدمه دیده اند اما در عین حال باید این سوال را پرسید که بخش خصوصی در این سال ها و علیرغم این فشارها چه عملکردی را از خود به ثبت رسانده و دولت چه کرده است؟
وی ضمن اشاره به تداوم فعالیتهای تجاری بخش خصوصی در سالهای گذشته، بیان نمود: تجربه تمام این سال ها نشان داده که اگر دست بخش خصوصی را باز بگذاریم و اجازه دهیم کار خویش را پیش ببرد حتی در دل تحریم و محدودیت ها هم همواره راهی پیدا خواهد نمود. همانطور که در سالهای گذشته خیلی از فعالیت ها متوقف گردید اما صادرات بخش خصوصی ادامه پیدا کرد.
رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه تأثیر سیاستگذاری های غلط داخلی گاها از فشار تحریم ها هم بیشتر بوده است، اظهار داشت: ما بارها تاکید کرده ایم که باید به بخش خصوصی آزادی عمل داده شود و جلوی بخشنامه ها و مقرراتی که مانع از حرکت رو به جلو اقتصاد ایران می شود، گرفته شود. ما معتقدیم که بخش خصوصی بهتر از دولت راه فعالیت در دوران تحریم و دور زدن محدودیت ها را می داند و تنها باید در این بخش آزادی عمل لازم داده شود.
شافعی ضمن اشاره به وضعیت تجارت ایران در عراق، توضیح داد: دولت در سالهای گذشته به عراق برق و گاز صادر کرده اما هنوز نتوانسته بخش مهمی از ارز حاصل از صادرات این محصولات را به کشور بازگرداند، این در شرایطی است که بخش خصوصی رقمی بسیار بزرگ تر از آن به عراق صادرات داشته و توانسته ارز را هم به کشور بیاورد، این نشان داده است که در صورت میدان دادن به بخش خصوصی میتوان انتظار ثبت آمارهایی بهتر را داشت.
وی تصریح کرد: دولت جدید در مرحله استقرار است و تا زمان جابجایی مدیران و معاونان نمی توان ارزیابی دقیقی از عملکرد آن داشت. در حرف وعده های بسیار خوبی به بخش خصوصی داده شده و امیدواریم بعد از استقرار کامل و رسیدن به دوره عمل به وعده ها هم شرایط طوری اصلاح گردد که با عبور از مشکلات گذشته، راه برای فعالیت بیشتر بخش خصوصی هموار شود.1400/08/05
17:51:24
5.0 / 5
757
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
گل چرم