مصرف فولاد در کشور کم شد

مصرف فولاد در کشور کم شد

برآوردها از میزان تولید و مصرف انواع اشکال فولاد طی ۱۰ ماهه امسال نشان میدهد که همراه با کاهش تولید تمامی فرآورده های فولادی، مصرف ظاهری آنها نیز نسبت به زمان مشابه سال گذشته، روند کاهش را تجربه کرده و مصرف ظاهری فولاد کشور طی مدت مذکور امسال نسبت به ۱۰ ماهه ۱۳۹۹ به طور متوسط هشت الی ۱۴ درصد کمتر شده است.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، بر مبنای آماری که انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در اختیار ایسنا، قرار داده است، در مجموع ۱۰ ماهه سالجاری ۲۳ میلیون و ۲۰۹ هزار تن شمش فولادی (اسلب، بیلت و بلوم) ساخته شده که ۱۷ میلیون و ۴۰۷ هزار تن آن با کاهش ۱۴ درصدی نسبت به مصرف ظاهری آن در مدت مشابه سال گذشته، صرف داخل شده است. طی ۱۰ ماهه سال قبل میزان مصرف شمش فولاد معادل ۲۰ میلیون و ۲۳۱ هزار تن ثبت شده است.
همینطور از مجموع ۹ میلیون و ۴۰۵ هزار تن مقاطع طویل فولادی (تیرآهن، میلگرد، ناودانی، نبشی وسایر مقاطع) ساخته شده در ۱۰ماهه سالجاری، هفت میلیون و ۲۴۲ آن در داخل مصرف شده است. مصرف ظاهری مقاطع طویل فولادی در ۱۰ ماهه سال جاری هشت درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل که هفت میلیون و ۸۹۲ هزار تن بوده، کمتر است.
مصرف ظاهری کل مقاطع تخت فولادی (ورق گرم، ورق سرد و ورق پوششدار) هم در مدت مذکور سالجاری نسبت به ۱۰ ماهه سال گذشته، هفت درصد کمتر شده و از هفت میلیون و ۴۳۰ هزار تن به شش میلیون و ۹۱۳ هزار تن رسیده است.
از آغاز سالجاری تا آخر دی ماه، تولید محصولات فولادی هم معادل ۱۶ میلیون و ۴۰۳ هزار تن ثبت شده که ۱۴ میلیون و ۲۶۸ هزار تن آن به مصرف داخلی اختصاص یافته است و بدین ترتیب نسبت به مصرف ظاهری آن در مدت مشابه سال قبل که ۱۵ میلیون و ۶۳۰ هزار تن بوده، ۹ درصد کاهش مصرف را تجربه کرده است.
بر مبنای آمار میزان مصرف آهن اسفنجی در ۱۰ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه گذشته حدودا تغییری نداشته و ۶۵ هزار تن کمتر مصرف شده است. در صورتی که از آغاز فروردین تا آخر آذر ماه ۱۳۹۹ معادل ۲۴ میلیون و ۸۸۸ هزار تن آهن اسفنجی در داخل مصرف شده بود، در مدت مشابه سالجاری این میزان مصرف به ۲۴ میلیون و ۸۲۳ هزار تن رسیده است.1400/11/29
22:48:34
5.0 / 5
457
تگهای خبر: تجربه , تولید , محصول , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
گل چرم