طی یك ساله ۱۴۰۰:

رشد ۲۶ درصدی تولید شمش آلومینیوم در سال ۱۴۰۰

رشد ۲۶ درصدی تولید شمش آلومینیوم در سال ۱۴۰۰

گل چرم: طبق آمار ارائه شده از طرف سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، تولید شمش آلومینیوم طی سال 1400 از 562 هزار تن نیز فراتر رفته که نشان از رشد قریب به 26 درصدی آن نسبت به میزان تولید محصول معدنی طی یکساله 1399 است.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، طبق آمار ایمیدرو، در مجموع یکساله ۱۴۰۰، چهار شرکت بزرگ تولیدکننده آلومینیوم کشور ۵۶۲ هزار و ۶۴۹ تن شمش تولید کردند که نسبت به ۴۴۶ هزار و ۸۳۶ تنی تولید در سال ۱۳۹۹ رشد ۲۶ درصدی داشته است.
از مجموع آلومینیوم تولید کشور در سال گذشته، به ترتیب سهم شرکت سالکو ۱۹۷هزار و ۶۱۰ تن، ایرالکو ۱۷۷ هزار و ۵۸ تن، المهدی ۱۵۰ هزار و ۷۳۸ تن و آلومینای ایران ۳۷ هزار و ۲۴۳ تن تولید ثبت شده است.
همین طور در سال گذشته، بیش از ۲۳۰ هزار تن پودر آلومینا توسط شرکت آلومینای ایران تولید شده است. در حالی که طی ۱۲ ماهه ۱۳۹۹ حدود ۲۳۱ هزار و ۶۱۲ تن پودر آلومینا تولید شد این میزان با افت ۰.۴ درصدی در سال ۱۴۰۰ به ۲۳۰ هزار و ۶۸۲ تن رسیده است.
علاوه بر پودر آلومینا، تولید بوکسیت (ماده اولیه مرود نیاز برای تولید پودر آلومینا) در سال قبل نسبت به سال ۱۳۹۹ با کاهش ۱۸ درصدی تولید روبرو شد. شرکت آلومینای ایران طی سال ۱۴۰۰، قریب به ۶۹۸ هزار و ۱۴۹ تن بوکسیت ساخته است. در سال ۱۳۹۹، ۸۴۶ هزار و ۴۵۲ تن بوکسیت به مرحله تولید رسیده بود.
منبع:

1401/01/23
21:48:45
5.0 / 5
283
تگهای خبر: تولید , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
گل چرم