رئیس سازمان شیلات ایران:

تولید آبزیان از ۱ و دو دهم میلیون تن فراتر رفت، سرانه ۱۱ كیلویی مصرف

تولید آبزیان از ۱ و دو دهم میلیون تن فراتر رفت، سرانه ۱۱ كیلویی مصرف

به گزارش گل چرم رئیس سازمان شیلات ایران اظهار داشت: تولید انواع آبزیان دریایی و پرورشی در ایران تا آخر سال ۹۶ از مرز یك میلیون و ۲۰۰ هزار تن فراتر رفته و برآوردها از افزایش چند براربری در سال قبل است.نبی الله خون میرزایی در حاشیه بازدید از مزرعه پرورش ماهی قزل آلا نیمه متراكم وابسته به شركت تعاونی چند منظوره نیاك آمل در گفتگو با خبرنگار مهر اضافه كرد: این میزان تولید در مقایسه با ۴۰ سال قبل قبل از انقلاب بیشتر از ۴۰ برابر افزایش داشته است.
وی با اشاره به اینكه افزایش تولید با عنایت به شعار امسال كه رونق تولید نامگذاری شده در اولویت وهدفگذاری سازمان شیلات هم قرارگرفته است، افزود: الان میزان تولید ونیز صید آبزیان در كشور متناسب با برنامه ششم توسعه و اهداف پیش بینی شده است.
وی اضافه كرد، كه هنوز آمار مربوط به میزان تولید آبزیان كشور در سال ۹۷ نهایی نشده و با جمع بندی آخرین برداشت ماهیان سردآبی، گرم آبی ودریایی اعلام خواهد شد.
رئیس سازمان شیلات ایران گفت، كه برای سال ۹۸ میزان تولید را بیشتر از برنامه پیش بینی شده خواهیم رساند تا بتوانیم سرانه مصرف دركشور افزایش یابد.
۱۱ كیلوگرم سرانه مصرف ماهی درایران
خون میرزایی، سرانه مصرف ماهی به ازای هر شهروند ایرانی حدود ۱۱ كیلوگرم واین میزان را پایین تر ازاستانداردها اعلام نمود وگفت: البته این سرانه در استان مازندران با عنایت به موقعیت ممتاز شیلاتی این استان حدود ۴ تا ۵ كیلوگرم بالاتر از میانگین كشوری است.
وی ادامه داد، با افزایش مزارع پرورش ماهی وحجم تولید در واحدهای سطح ونیز توسعه آبزی پروری دركشور، سرانه مصرف ماهی تا آخر امسال، افزایش حداقلی خواهد داشت.
مازندران قطب تولید شیلاتی كشور
معاون وزیرجهادكشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران همینطور به جایگاه مهم مازندران درتولید شیلاتی كشور اشاره نمود وادامه داد، مازندران حالا قطب فعالیت های پیش تولید، تولید و بعد از تولید و درمجموع دربرگیرنده فعالیت های مختلف وتنوع شیلاتی در كشور است.
خون میرزایی اضافه كرد، كه به واسطه شرایط اقلیمی درمازندران، مزیت پرورش ماهیان سرآبی، گرم آبی فعال است و از چند سال قبل هم پرورش وتولید میگو هم دراین استان شروع شده است.

1398/01/11
15:36:40
5.0 / 5
5228
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
گل چرم