مدیر نظارت و بازرسی محصولات سازمان جهاد كشاورزی استان:

گام نخست کاهش قیمت روغن در خراسان رضوی اجرائی شد

گام نخست کاهش قیمت روغن در خراسان رضوی اجرائی شد

به گزارش گل چرم خراسان رضوی مدیر نظارت و بازرسی محصولات سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی اظهار داشت: در یک تفاهم طی روزهای گذشته انجمن صنفی روغن نباتی کشور قیمت های جدید روغن نباتی را برای اعمال از روز گذشته به سراسر واحدهای تولیدی کشور اعلام نموده است. در همین راستا در گام نخست کاهش 10 درصدی قیمت فروش احجام روغن نباتی به واحدهای تولید در استان نیز ابلاغ گردیده است.


ناصر شعربافیان در گفت و گو با ایسنا درباب کاهش ۱۰ تا ۲۵ درصدی قیمت روغن در استان اظهار نمود: پس از ۲۱ اردیبهشت ماه سال جاری باتوجه به اعلام نرخ جدید روغن توسط ستاد تنطیم بازار واحدهای تولیدی روغن را با قیمت جدید به بازار معرفی کردند.
وی اضافه کرد: واحدهای تولیدی پیش از ۲۱ اردیبهشت از حاشیه سود خود کم نمی کردند، اما در دو ماه گذشته واحدهای تولیدی حاشیه سود بیشتری را برای واحدهای توزیع در نظر گرفته اند. هم اکنون برمبنای مصوبه ای که از هفته گذشته از جانب وزارت صنعت معدن و تجارت به واحدهای تولیدی روغن نباتی ابلاغ گردیده این واحدها موظف شده اند تا قیمت فروش خودرا بین ۱۰ تا ۲۵ درصد کاهش دهند. علت این کاهش قیمت نیز کاهش قیمت روغن خام و دانه های روغنی در سطح جهانی بوده است.
مدیر نظارت و بازرسی محصولات سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی اشاره کرد: در یک تفاهم طی روزهای گذشته انجمن صنفی روغن نباتی کشور قیمت های جدید روغن نباتی را برای اعمال از روز گذشته به سراسر واحدهای تولیدی کشور اعلام نموده است. در همین راستا در گام نخست کاهش ۱۰ درصدی قیمت فروش احجام روغن نباتی به واحدهای تولید در استان نیز ابلاغ گردیده است.
منبع:

1401/05/18
11:37:24
5.0 / 5
211
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
گل چرم