رشد تولید 3 محصول منتخب معدنی

رشد تولید 3 محصول منتخب معدنی

گل چرم: بر طبق آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت، از 11 محصول منتخب معدنی تولید سه محصول شیشه جام، کنسانتره زغالسنگ و ظروف چینی طی 9 ماهه امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل بیشتر شده، تولید دو محصول ظروف چینی و آلومینا تغییری نکرده است و الباقی محصولات منتخب معدنی کاهش تولید را تجربه کرده اند.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، بعد از بیش از شش ماه، وزارت صنعت، معدن و تجارت، گزارش عملکرد حوزه صنعت و معدن کشور را منتشر نموده است.
آمار ارائه شده از طرف وزارت صمت نشان می دهد، از شروع سال جاری تا پایان آذر ماه، شیشه جام بیشترین رشد تولید را داشته و از یک میلیون و ۱۰ هزار تن در مجموع ۹ ماهه ۱۴۰۰ به یک میلیون و ۲۸۳ هزر تن رسیده و ۲۷ درصد افزایش تولید را ثبت کرده است.
بعد از آن، تولید کنسانتره زغالسنگ در ۹ ماهه امسال ۲۰ درصد نسبت به میزان تولید آن در زمان مشابه سال قبل بیشتر شده و از یک میلیون و ۸۲ هزار تن به بالای یک میلیون و ۳۰۰ هزاتن رسیده است.
از شروع سال ۱۴۰۱ تا پایان آذر ماه ۵۶۶ هزار تن ظروف شیشه ای تولید شده است که نسبت به ۵۲۲ هزار تن تولیدی در زمان مشابه سال قبل سه درصد بیشتر است.
در مقابل بیشترین افت تولید محصولات معدنی مختص محصولات فولادی است که با افت ۲۳ درصدی از ۱۸ میلیون و ۹۱۳ هزارتن به ۱۴ میلیون و ۵۲۷ هزار تن کم شده است.
در مجموع ۹ ماهه سال جاری ۲۱۶ هزار تن کاتد مس، ۳۳۲ میلیون متر مربع کاشی و سرامیک، ۷۲ هزار تن چینی بهداشتی و ۲۰ میلیون و ۸۴۵ هزار تن فولاد خام تولید شده است که به ترتیب کاتد مس پنج درصد، کاشی و سرامیک و چینی بهداشتی هریک سه درصد و فولاد خام دو درصد کاهش تولید نسبت به میزان تولیدشان در زمان مشابه سال قبل داشته اند.
در ۹ ماهه ۱۴۰۰، به ترتیب ۲۲۸ هزار تن کاتد مس، ۳۴۲ میلیون متر مربع کاشی و سرامیک، ۷۴ هزار تن چینی بهداشتی و ۲۱ میلیون و ۲۳۸ هزار تن فولاد خام تولید شده بود.
بنظر می رسد علت کاهش تولید این حوزه محدودیت های برق در تابستان امسال و محدودیت های زود هنگام گاز صنایع فولادی و سیمانی در کنار محدودیت برق در زمستان امسال بوده است.
در نهایت طبق آمار وزارت صمت، تولید آلومینا و ظروف چینی در ۹ ماهه امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل تغییر نداشته و یک میزان تولید شده است.
در هر دو مقطع زمانی مشابه ۱۷۵ هزار تن آلومینا و ۴۶ هزار تن ظروف چینی در کشور تولید شده است.
منبع:

1401/11/07
18:32:07
5.0 / 5
258
تگهای خبر: تجربه , تولید , محصول , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
گل چرم