اصلاح ساختارهای وزارت جهاد کشاورزی لازمه رفع مشکلات بخش کشاورزی

اصلاح ساختارهای وزارت جهاد کشاورزی لازمه رفع مشکلات بخش کشاورزی

به گزارش گل چرم، مرکزی استاندار مرکزی با اشاره به اینکه متهم اول ناکارآمدی ساختارها هستند، اظهار داشت: تا در مجموعه وزارت جهادکشاورزی ساختارها اصلاح نشوند مشکلات رفع نخواهد شد.فرزاد مخلص الائمه ۲۹ اردیبهشت در نشست تشکل های بخش کشاورزی خمین با سرپرست وزارت جهاد کشاورزی اظهار نمود: با مشکلات و مطالبات انباشته و قدیمی و گره های شناخته شده تحت عنوان نظام مسائل مواجه هستیم اما سطح اختیارات مجموعه وزارت کشور در استان، کفایت حل این مشکلات را ندارد.

وی با اشاره به اینکه تهدیدات کشور به دو دسته تهدیدات بیرونی و درونی تقسیم می شوند اضافه کرد: بدون شک رأس تهدیدات درونی کشور، ناکارآمدی است و متأسفانه بخش کشاورزی از حوزه های کاملاً ناکارآمد است که سالهای سال مشکلات آن انباشه شده و به وضعیتی رسیده که امروز دولت باید بدون توقف و بدون تعطیلی تمام تلاش خویش را بر این بخش متمرکز کند.

استاندار مرکزی از سرپرست وزارت جهادکشاورزی درخواست نمود در اسرع وقت جلسه هم اندیشی با استانداران برگزار کند و خاطرنشان کرد: این نشست سبب می شود نظام مسائل از منظر استانداران هم دیده شود تا بتوان با یک برنامه ریزی، بخش کشاورزی کشور و استان را از این وضعیت ناکارآمدی خارج کرد. بخش کشاورزی مردمی ترین بخش کشور است و باید بتوان گره گشایی در این بخش داشت.

مخلص الائمه افزود: طبق مطالعات صورت گرفته، متهم اول ناکارآمدی، ساختارها هستند. تا در مجموعه وزارت جهادکشاورزی ساختارها اصلاح نشوند مشکلات رفع نخواهد شد. متاسفانه در مقابل اصلاح ساختار کشور و بدنه وزارت جهادکشاورزی مقاومت زیادی وجود دارد که اجازه نمی دهد این ساختارها اصلاح شوند.

وی تصریح کرد: مظلوم ترین بخش اقتصادی کشور فعالان بخش کشاورزی هستند، در حوزه صنعت استان، بخشی همچون کمباین سازی در رابطه با جهاد کشاورزی است که در این عرصه هم ناکارآمدی از جانب بانک کشاورزی وجود دارد که نیاز است کارگروهی مشترک بین استان و صنعت و جهادکشاورزی و بانک کشاورزی تشکیل گردد تا مشخص شود بانک کشاورزی در اجرای وظایف خود چه تسهیلگری درستی را می تواند انجام دهد تا بتوان کمباین را با شیوه و تسهیلات مناسب در اختیار بهره برداران قرار داد.

مخلص الائمه مشکل دیگر را در حوزه صنایع تبدیلی عنوان نمود و اضافه کرد: مشکلات بین بخش کشاورزی و صنعت محدودیت های زیادی برای برخی زیرساخت ها بوجود آورده که این مساله باید بین جهادکشاورزی و صمت اصلاح گردد تا بتوان حمایت لازم را در حوزه زیرساخت ها از مجموعه صنایع تبدیلی که یکی از اجزای نجات بخش کشور است، انجام داد.

استاندار مرکزی در مورد حوزه آرد و نان اظهار داشت: وزارت جهادکشاورزی باید مداخله مؤثرتری در این عرصه داشته باشد تا هدفی که برای یارانه بخش نان دیده شده اجرا شود.
1402/02/29
05:26:12
5.0 / 5
170
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
گل چرم