معاون وزیر جهاد خواستار شد؛

شرایط پرداخت تسهیلات توسعه گلخانه ها تسهیل شود

شرایط پرداخت تسهیلات توسعه گلخانه ها تسهیل شود

گل چرم: معاون امور باغبانی وزیر جهاد كشاورزی، خواهان تسهیل گری در ارزیابی وثایق، جلوگیری از موازی كاری ها در طرح نویسی و لحاظ كردن شرایط اقلیمی و منطقه ای در بررسی طرح های توسعه گلخانه ها شد.به گزارش گل چرم به نقل از وزارت جهاد كشاورزی، محمدعلی طهماسبی در كارگروه ستادی و اجرایی جهت تسریع در پرداخت تسهیلات برای توسعه گلخانه ها با حضور مدیرعامل شركت شهرك های كشاورزی، رئیس هیات مدیره و معاون اعتبارات بانك كشاورزی و برخی متقاضیان سرمایه گذاری این بخش اظهار داشت: بانك كشاورزی با تسهیل گری در ارزیابی وثایق، جلوگیری از موازی كاری ها در طرح نویسی، لحاظ كردن شرایط اقلیمی و منطقه ای در برآورد طرح ها می تواند در تحقق این گام بلند به بخش كشاورزی كمك نماید.
وی اشاره كرد: وزارت جهاد كشاورزی تمام تلاش خودرا در جهت جذب سرمایه گذاران بخش كشاورزی به خصوص متقاضیان كشت در فضاهای كنترل شده به كار خواهد گرفت كه در این راستا خط اعتباری تسهیلاتی بالغ بر ۵۰ هزار میلیارد ریال با تعیین برش های استانی در سال ۹۸ به این مهم اختصاص یافته است.
در این نشست، مدیرعامل شركت شهرك های كشاورزی با تقدیر از همكاری و مساعدت بانك كشاورزی اظهار داشت: تابحال تعداد ۱۶۸ پرونده تسهیلاتی ایجاد شهرك گلخانه ای با نیاز تسهیلاتی ۱۸، ۳۰۰ میلیارد ریال در سامانه ثبت شده است كه نیازمند راهبری ستادی و اجرایی می باشد.
علی اشرف منصوری اضافه كرد: تحقق رونق تولید در شهرك های كشاورزی مستلزم همت جمعی تمامی دستگاه های خدمت رسان و تسهیل گر است كه با تسریع در بررسی پرونده های تسهیلاتی متقاضیان و پرداخت تسهیلات تكمیلی مورد نیاز طرح ها، با عنایت به افزایش قیمت تجهیزات و لوازم سازه های گلخانه منجر به انجام بموقع تعهدات ابلاغی سال ۹۸ خواهد شد.
وی افزود: تشكیل كارگروه ستادی و اجرایی با انجام جلسات منظم هفتگی با دستور كار بررسی و تسریع در رفع موانع پرداخت تسهیلات توسعه گلخانه ها می تواند تاثیر شایان توجهی در راه اندازی شهرك های گلخانه ای داشته باشد و شركت شهرك ها با تمام توان و ظرفیت در تحقق تعهدات توسعه ای وزارت جهاد كشاورزی تلاش خواهدنمود.
همچنین عضو هیات مدیره بانك كشاورزی در این نشست اظهار داشت: امیدواریم شاهد تسریع در پروسه و به نتیجه رساندن تمامی طرح های در دست اقدام و توسعه بخش كشاورزی در راه اندازی مجتمع های گلخانه ای بعنوان یكی از اولویت ها در كشور باشیم.
فنودی اضافه كرد: این امر با تدابیر اتخاذ شده و تفویض اختیار به شعب استانی و دستور تعامل بیشتر از پیش شعب استانی و تسریع در بررسی و حذف بروكراسی های اضافی و موازی و همین طور تعریف مبانی واحد و منطقه ای برآورد هزینه های طرح و با تشكیل و فعال كردن كارگروه متشكل از نمایندگان وزارت جهاد كشاورزی، شركت شهرك های كشاورزی و بانك كشاورزی میسر خواهد شد.
در حاشیه این جلسه مشكلات تسهیلاتی سرمایه گذاران شهرك گلخانه ای نهبندان استان خراسان جنوبی بررسی و تصمیمات مناسب در جهت رفع این مشكلات اتخاذ شد.


منبع:

1398/03/23
19:02:33
5.0 / 5
6119
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
گل چرم