درخواست صندوق نوآوری از شركت های دانش بنیان برای انعكاس خدمات مورد نیاز

درخواست صندوق نوآوری از شركت های دانش بنیان برای انعكاس خدمات مورد نیاز

به گزارش گل چرم رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی با اشاره به اینكه ما به دنبال تعریف سرویس های موازی در مأموریت خود در مقابل شركت های بزرگ دانش بنیان نیستم، از شركت ها خواست تا خدمات مورد نیاز خویش را به صندوق منعكس كنند.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، دكتر علی وحدت در نشست با شركت های دانش بنیان پیشگام فعال در حوزه معدن، متالوژی و فولاد، با اشاره به برنامه جدید صندوق نوآوری و شكوفایی برای حمایت ویژه از شركت های دانش بنیان بزرگ، اظهار نمود: به علت اهمیت شركت های دانش بنیان بزرگ، خط ویژه ای در صندوق برای آنها در نظر گرفته ایم تا از این طریق بتوانیم نیازهایشان را رفع نماییم. به بیان ساده تر ما منطبق بر نیازهای آنها سرویس های عرضه خدمات را تعریف می نماییم. از همین رو شركت های كوچك را به سمت صندوق های پژوهش و فناوری كه هم اكنون نزدیك به ۲۰ صندوق فعال می باشند، هدایت كرده ایم.
وی افزود: در گذشته صندوق های پژوهش و فناوری بعنوان كارگزار فعالیت می كردند، به این مفهوم كه ارزیابی و نظارت را بر عهده داشتند، اما هم اكنون نزدیك به هزار میلیارد تومان به آنها خط اعتباری اختصاص داده ایم، بنابراین انتظار ما این است كه شركت كوچك تر برای رفع نیازهای خود به سراغ صندوق های پژوهش و فناوری بروند.
وحدت، نبود سرویس های موازی را امری ضروری دانست و اظهار داشت: در حوزه مأموریت با شركت های بزرگ، به دنبال تعریف سرویس های موازی نیستیم و تلاش داریم دریابیم در كنار حیات مالی شركت ها، ما چه نقشی می توانیم داشته باشیم؟ از همین رو برخی سرویس ها را تصحیح و برخی را تسریع كردیم؛ چون كه رفع نیاز شركت های دانش بنیان یكی از اساسی ترین مأموریت های صندوق نوآوری و شكوفایی است.
رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی به بیان تسهیلات و خدمات این صندوق به شركت های بزرگ دانش بنیان پرداخت و صدور ضمانت نامه را یكی از خدمات دانست و افزود: زمانی كه بخش خصوصی طرف قرارداد شركت ها است، ضمانت نامه های صادر شده از جانب بانك ها، می تواند مورد استفاده قرار گیرد كه همان ضمانت نامه بانكی معمول است. یكی از اقدامات اساسی، در این زمینه استقرار چندین بانك در ساختمان صندوق نوآوری و شكوفایی برای سهولت كار و رفع نیازهای شركت های بزرگ در این زمینه است.
وحدت با اشاره به اینكه برای ضمانت نامه بانكی نیاز است تا یك مرتبه حد اعتباری شركت ها برای صندوق مشخص شود، تصریح كرد: تعیین حد اعتباری صندوق با حد اعتباری بانك ها تفاوت زیادی دارد. دلیل آن هم این است كه صندوق نوآوری سوابق فنی شركت ها را به شكل جدی مورد بررسی قرار می دهد. این نوع ضمانت نامه ها معمولاً یك روزه صادر می شوند.
رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی سرویس لیزینگ را از دیگر خدمات به شركت های بزرگ دانش بنیان عنوان نمود و اظهار داشت: اگر شركت های بزرگ تعامل مناسبی با ما داشته باشند، این سرویس ابزار خوبی برای تحریك تقاضا خواهد بود؛ چونكه اگر محصول با یك بسته مالی همراه شود، می تواند جذابیت آنرا برای خریدار چند برابر كند.
وی، نمونه سازی را هم بعنوان یكی دیگر از خدمات این صندوق برشمرد و اضافه كرد: خدمت دیگر ما "سرمایه در گردش" است كه بانك ها به سه صورت یك ساله، دو ساله و سه ساله با نرخ سود متفاوت عرضه می دهند كه در صورت معرفی از جانب ما به بانك، آنها اجبار به پرداخت هستند.
وحدت با تاكید بر اینكه چنانچه خدمتی دیگر مدنظر شركت های دانش بنیان است، می توانند آنرا به ما منعكس كنند، تصریح كرد: ما به دنبال تعامل دو سویه با شركت های دانش بنیان و فناور هستیم. در این عرصه فرض ما بر این است كه با حدود كمتر از ۵۰۰ شركت دانش بنیان بزرگ روبه رو هستیم، بنابراین اساس كار ما بر این است كه نیاز این ۵۰۰ شركت را به صورت تك تك بررسی نموده و آنها را رفع نماییم. تمام این اقدامات زمان بر است، ضمن آنكه اصلاح فرهنگ یك سازمان هم كار راحتی نیست؛ اما تمام پرسنل صندوق نوآوری و شكوفایی تمام تلاش خویش را برای تحقق این مهم به كار می برند.1398/03/29
15:05:56
5.0 / 5
5153
تگهای خبر: خدمات , فناوری , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
گل چرم