معاون حجتی عنوان كرد

۹۰ درصد نهاده های دام و طیور با ارز ترجیحی تامین می شود

۹۰ درصد نهاده های دام و طیور با ارز ترجیحی تامین می شود

گل چرم: معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد كشاورزی اعلام نمود: بیشتر از 90 درصد نهاده های دام و طیور با ارز ترجیحی تامین می شود.به گزارش گل چرم به نقل از وزارت جهاد كشاورزی، مرتضی رضایی در حاشیه افتتاحیه پنجمین همایش بین المللی و نمایشگاه خوراك دام، طیور و آبزیان ایران در مورد ارز مربوط به نهاده های دامی اظهار داشت: نهاده های بخش دام، طیور و آبزیان حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد هزینه ها را تشكیل می دهد.
وی با اشاره به اینكه ۵۰ تا ۵۵ درصد خوراك صنعت طیور كشور و ۴۰ تا ۴۵ درصد خوراك دام بوسیله كارخانه های خوراك آماده دام و طیور تامین می شود، گفت: مابقی خوراك دام و طیور توسط واحدهای مرغداری و دامداری تامین یا تولید می شود.
رضایی خواهان هماهنگی میان واحدهای مرغداری و دام با كارخانه های خوراك آماده دام و طیور شد و اشاره كرد: ایجاد زنجیره تولید و تولید قراردادی سبب می شود از ظرفیت تولید خوراك آماده دام در كشور استفاده گردد.
ضرورت ایجاد زنجیره تولید برای حل مشكلات نهاده ها
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد كشاورزی همین طور با اشاره به رقم بالای تولید خوراك آماده دام، طیورو آبزیان در ایران، اظهار داشت: نبود زنجیره تولید یكی از اشكالات در حوزه دام، طیور و آبزیان كشور است و هر واحدی خود، اقدام و تصمیم گیری می كند.
وی برگزاری همایش و نمایشگاه ها را فرصتی برای حل مشكلات میان تولید كنندگان و مصرف كنندگان نهاده ها و خوراك آماده دام و طیور و آبزیان عنوان نمود و گفت: در زمینه مشكلاتی همچون نهاده ها باید هم اندیشی صورت گیرد.
رضایی در همین حال به توان تولید ایران در حوزه محصولات پروتیینی اشاره و اشاره كرد: ایران جزو ۱۰ كشور تولید كننده گوشت طیور در دنیا و دومین صادر كننده شیر در منطقه است.
وی اظهار داشت: تامین و واردات نهاده ها و مكمل های مورد نیاز دام و طیور باید توسط بخش خصوصی صورت گیرد.


منبع:

1398/04/12
18:41:50
5.0 / 5
5368
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
گل چرم