بر اساس اعلام مركز آمار؛

تعداد دام سبك كشور در تیرماه ۹۸ به ۶۳ میلیون راس رسید

تعداد دام سبك كشور در تیرماه ۹۸ به ۶۳ میلیون راس رسید

گل چرم: نتایج طرح آمارگیری ماهانه تعداد دام سبك، در تیر ماه نشان داده است كه تعداد گوسفند و بره موجود در دامداری های كشور 46.4 میلیون رأس و تعداد بز و بزغاله 17.1 میلیون رأس بوده است.به گزارش گل چرم به نقل از مهر، تعداد دام سبك موجود در دامداری های كشور در تیرماه سال ۹۸ از طرف مركز آمار ایران اعلام گردید.
نتایج طرح آمارگیری اندازه گیری تغییرات ماهانه تعداد دام سبك، در تیرماه ۱۳۹۸ نشان داده است كه تعداد گوسفند و بره موجود در دامداری های كشور ۴۶.۴ میلیون رأس و تعداد بز و بزغاله ۱۷.۱ میلیون رأس بوده است كه نسبت به ماه قبل، به ترتیب ۱.۹ و ۲ درصد كاهش یافته است.
طبق یافته های دیگر این طرح آمارگیری، تعداد ۵۲۹ هزار رأس بره و ۱۳۲ هزار رأس بزغاله در خردادماه امسال در بهره برداری های پرورش دهنده دام سبك كشور متولد شده است كه نسبت به ماه قبل به ترتیب ۷۹ و ۳۶ درصد كاهش داشته است.
با توجه به خاصیت های دام سبك، جمعیت این نوع دام در طول سال همواره در حال تغییر است، به نحوی كه با افزایش زایش در فصل های پاییز و زمستان، جمعیت افزایش می یابد و در فصل های بهار و تابستان، با كاهش زایش و همین طور خروج دام های پرواری از بهره برداری ها، جمعیت كاسته می شود.
نتایج این آمارگیری كه از مهر ماه ۱۳۹۷ شروع شده است نشان داده است كه اوج زایش های دام سبك در فصل زمستان رخ داده است كه انتظار می رود دام های پرواری حاصل از این زایش ها به مرور وارد چرخه تولید گوشت كشور شوند و بر این اساس، پیش بینی می شود روند عرضه دام سبك برای تولید گوشت در ماه های آتی با شدت بیشتری ادامه پیدا كند.منبع:

1398/05/06
13:38:47
5.0 / 5
5204
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
گل چرم