چگونه لوازم آرایشی تقلبی را تشخیص بدهیم؟

چگونه لوازم آرایشی تقلبی را تشخیص بدهیم؟

گل چرم: دبیر كمیسیون فرآورده های زیبایی، بهداشتی و عطریات مجمع واردات با اشاره به اینكه حدودا همه لوازم آرایشی كه در مترو به فروش می رسد تقلبی هستند، تنها راه تشخیص كالای اصل از تقلبی را داشتن پروانه بهداشتی از سازمان غذا و دارو و برگ سبز از گمرك عنوان نمود.


از اردیبهشت ماه سال جاری واردات تمام لوازم آرایشی و بهداشتی به غیر از عطریات، متوقف گردید و به دنبال آن دست اندركاران واردات این محصولات نسبت به افزایش قاچاق لوازم آرایشی آگهی دادند، چونكه بگفته آنها تولید لوازم آرایشی در كشور پاسخگوی نیاز نیست و ممنوعیت واردات این محصولات موجب افزایش كالای تقلبی و قاچاق در بازار شده است.
در این شرایط موسی احمدزاده - دبیر و عضو هیئت رئیسه كمیسیون فرآورده های زیبایی، بهداشتی و عطریات مجمع واردات - در گفت و گو با ایسنا، تنها راه تشخیص كالای اصل از تقلبی را داشتن پروانه بهداشتی از سازمان غذا و دارو و برگ سبز از گمرك عنوان نمود.
وی با اشاره به اینكه ممنوعیت واردات فرصت جدیدی برای قاچاق به وجود آورده است، اظهار نمود: حدودا همه لوازم آرایشی كه در مترو به فروش می رسد، تقلبی هستند و به صورت قاچاق به كشور وارد می شود.
احمدزاده با اشاره به وجود ۱۵ مرز در كشور، اظهار نمود: مشتری به دنبال محصولات مورد نیاز خود است، اما كالاهایی كه از مجاری غیرقانونی به كشور وارد می شود، از طرف وزارت بهداشت كنترل و آزمایش نشده است.
دبیر كمیسیون فرآورده های زیبایی، بهداشتی و عطریات مجمع واردات اشاره كرد: وزارت بهداشت بتازگی اعلام نموده كه برای حفظ سلامت جامعه حاضر است به وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نامه دهد و خواهان لغو ممنوعیت واردات محصولات آرایشی و بهداشتی شود، اما وزارت صمت در این زمینه همكاری نمی كند.
به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، چند روز پیش نشست مشتركی بین اعضای كمیسیون فرآورده های زیبایی، بهداشتی و عطریات مجمع واردات و مدیران اداره كل امور فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو برگزار شد كه طی آن مسئولان سازمان غذا و دارو مسئولیت ممنوعیت واردات محصولات آرایشی و بهداشتی را به عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت دانستند و ضمن تایید افزایش قاچاق به سبب ممنوعیت واردات این محصولات، اعلام كردند كه این سازمان نیز با ممنوعیت واردات لوازم آرایشی و بهداشتی مخالف است.
منبع:

1398/07/19
23:11:58
5.0 / 5
5331
تگهای خبر: بازار , تولید , فروش , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
گل چرم