گزارش گل چرم؛

شكایت گندمكاران از دولت به سازمان بازرسی

شكایت گندمكاران از دولت به سازمان بازرسی

گل چرم: گندمكاران از دولت به سبب تخلفات مكرر در اجرای قانون خرید تضمینی، به سازمان بازرسی كل كشور شكایت كردند.به گزارش گل چرم به نقل از مهر، دولت دو روز پیش قیمت خرید تضمینی محصولات كشاورزی را رسما اعلام نمود و نرخ گندم بدون تغییر نسبت به نرخ اولیه ای كه سخنگوی دولت اعلام نموده بود، ۲۲۰۰ تومان اعلام گردید این درحالی است كه قیمت مذكور مورد اعتراض شدید تولیدكنندگان، كارشناسان و دست اندركاران تولید قرار گرفته بود.
دولت طی سالهای اخیرا، مرتب در اجرای قانون خرید تضمینی مرتكب تخلف شده است و نه تنها قیمت را تا اختتام مهلت قانونی آن اعلام نمی كند بلكه نرخ های اعلامی هم متناسب با میزان تورم و... نیست و همواره پایین تر بوده است. سال قبل اعتراضات گسترده به قیمت تعیین شده برای گندم سبب تغییر قیمت آن شد اتفاقی كه امسال نیز احتمال دارد رخ بدهد.
در همین زمینه عطالله هاشمی، رئیس بنیاد ملی گندمكاران در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: این احتمال كه قیمت گندم تغییر كند وجود دارد چونكه سال قبل نیز این صورت گرفت.
وی افزود: ما بوسیله مجلس و سایر نهادهای مربوطه پیگیر این مساله هستیم و نامه نگاری هایی انجام داده ایم.
هاشمی اظهار داشت: بتازگی شكواییه ای برای سازمان بازرسی كل كشور فرستادیم و از دولت به سبب تخلف در اجرای قانون خرید تضمینی به آنجا شكایت كردیم.
وی با اشاره به اینكه به شدت پیگیر این مساله هستیم، اضافه كرد: ما روز یكشنبه گذشته این نامه را برای سازمان بازرسی كل كشور ارسال كردیم و روز سه شنبه گذشته رئیس سازمان این مساله را پیگیری كرد و برای رئیس جمهور نامه نوشت.
این فعال بخش خصوصی درباره اینكه وزیر جهاد در این زمینه سكوت كرده و واكنشی به آن نداشته است، اظهار داشت: در جلسات مختلفی كه داشتیم نظر جهاد كاملا به نظر ما نزدیك بود و آنها نیز هم با این بحث كه كف قیمت نباید از ۲۵۰۰ تومان كمتر باشد، موافق هستند.
هاشمی اظهار داشت: آنطور كه ما باخبر هستیم وزیر جهاد نیز این مساله را پیگیری می كند اما به سبب برخی معذورات نمی تواند اظهارنظر كند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به كاهش۲۵ درصدی خرید گندم در سالجاری اظهار داشت: فصل خرید تضمینی گندم كاهش یافته و ما پیگیر هستیم كه خرید تمدید شود چون بعضی از كشاورزان گندم خودرا تحویل دولت نداده اند و به سبب شایعاتی كه درباره كاهش تولید و نیز زمزمه وارداتی كه راه افتاد، ما از كشاورزان درخواست كردیم گندم هایشان را تحویل دولت بدهند.
هاشمی درباره اینكه آیا قیمت خرید این گندم همان ۱۷۰۰ تومان خواهد بود یا به نرخی كه برای سال جدید اعلام شده خریداری می شود، اظهار داشت: قیمت تحویل این گندم ها در ادامه خرید سال زراعی گذشته كیلویی ۱۷۰۰ تومان خواهد.منبع:

1398/07/20
19:40:45
5.0 / 5
5539
تگهای خبر: تولید , خرید , كشاورزی , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
گل چرم