ربیعی عنوان كرد:

افزایش قیمت گندم بر نرخ نان اثرگذار است

افزایش قیمت گندم بر نرخ نان اثرگذار است

به گزارش گل چرم سخنگوی دولت در واكنش به عدم رضایت كشاورزان از نرخ خرید تضمینی گندم اظهار داشت: افزایش قیمت نرخ خرید گندم بر قیمت نان اثر می گذارد؛ ازاین رو دولت برای تعیین نرخ خرید آن، به كل جامعه نگاه می كند.


به گزارش گل چرم به نقل از مهر، علی ربیعی در همایش ملی صندوق های خرد محلی، در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه تعیین نرخ مناسب خرید تضمینی محصولات كشاورزی، در دستور كار دولت می باشد، اظهار داشت: این امر به روستاییان هم كمك كرده و مهاجرت از روستاها را كاهش داده است؛ به نحوی كه حتی شاهد مهاجرت معكوس در بعضی از روستاهای كشور بوده ایم.
وی در واكنش به این مسئله كه كشاورزان از نرخ خرید تضمینی محصولات كشاورزی بخصوص گندم رضایت ندارند، افزود: در این زمینه باید به درصد رشد نرخ خرید تضمینی گندم توجه كرد؛ به این معنا كه افزایش قیمت نرخ خرید تضمینی گندم بر قیمت نان اثر می گذارد؛ ازاین رو دولت برای تعیین نرخ خرید این محصول به كل جامعه نگاه می كند وتوجه دارد.
ربیعی با اشاره به اینكه دولت نهاده های یارانه ای هم به كشاورزان می دهد، خاطرنشان كرد: رقم قابل قبولی برای نرخ خرید تضمینی گندم تعیین شده؛ هر چند كه اگر منابع مالی بیشتری داشتیم، دلمان می خواست كه نرخ خرید تضمینی محصولات كشاورزی همچون گندم بیشتر باشد.
ربیعی افزود: دولت در بعضی سال ها، ۱۳ تا ۱۵ هزار میلیارد تومان برای خرید تضمینی به كشاورزان پرداخت می كند كه رقم قابل توجهی بشمار می رود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: نرخ بیكاری روستاهای كشور، ۱.۱ درصد كاهش یافته و این نرخ از ۷.۷ درصد به ۶.۶ درصد رسیده است.
ربیعی با اشاره به اینكه یكی از مشكلاتی كه همواره برای اشتغال روستایی داشتیم، تأمین مالی خرد برای روستاییان بود، افزود: برای دهك های پایین حتی نظام مالی خرد ایجاد نشده بود و بیشترین منابع بانكی را یك دهك یا حتی می توان گفت یك صدك گرفته كه این سبب ایجاد تضاد طبقاتی و بی عدالتی می شود.
وی با اشاره به اینكه در دولت، سیاست نظام تأمین خرد دنبال می شود، افزود: با این وجود بنده معتقدم كه اقدامات انجام شده هنوز كافی نیست و شورای پول و اعتبار باید توجه بیشتری به نظام تأمین مالی خرد داشته باشد.
سخنگوی دولت اظهار داشت: یكی از اشكالات روستاییان بیمه است و باید فعالیتی صورت گیرد كه فرد روستایی در زمان سالمندی هم با مشكلات روبرو نباشد كه راه آن، بیمه تأمین اجتماعی روستاییان است.
سخنگوی دولت با اشاره به اینكه در شش سال گذشته، تعداد بیمه شدگان روستایی ۵۰ درصد افزایش یافته است، اظهار داشت: یك میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در رابطه با بیمه روستایی و عشایری هستند كه ۶۰۰ هزار نفر آنها به سایر بیمه ها كوچ كرده و هم اكنون مستمری بگیر هستند.
وی افزود: در مجموع یك میلیون و۲۰۰ هزار نفر حق بیمه پرداخت می كنند كه ما معتقدیم باید این رقم به دو و نیم میلیون خانوار روستایی افزایش یابد.

1398/07/24
23:56:09
5.0 / 5
4910
تگهای خبر: خرید , كالا , كشاورزی , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
گل چرم