كمبود عرضه دامنگیر بازار جهانی آلومینیوم

كمبود عرضه دامنگیر بازار جهانی آلومینیوم

به گزارش گل چرم فعالان و كارشناسان بین المللی پیش بینی كردند بازار جهانی آلومینیوم در سال ۲۰۱۹ همچنان گرفتار كمبود عرضه خواهد بود.به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، شركت "هیدرو آلومینیوم متالز یو اس ای" انتظار دارد تقاضا در سال ۲۰۱۹ كه ادامه رشد بخش حمل و نقل با كندی تدریجی اقتصاد چین و پایین ماندن تقاضا در اروپا و آمریكا جبران می شود، ۲ تا ۳ درصد رشد كند. از جانب دیگر، انتظار می رود میزان عرضه ۳ تا ۴ درصد رشد كند. مت ابود، رئیس این شركت در سمپوزیوم آلومینیوم "اس اند پی گلوبال پلاتس" در سن دیه گو اظهار داشت: این وضعیت كمبود به كاهش سطح موجودی آلومینیوم در خارج از چین منجر می گردد كه امكان دارد امسال به سطح سال ۲۰۰۸-۲۰۰۷ كاهش پیدا كند.

هویی شان، نایب رئیس بخش "تحقیقات سرمایه گذاری جهانی" در بانك گلدمن ساكس هم اظهار نمود: افزایش اخیر تولید چین، ۶ میلیون تن به ظرفیت جدید در مدت پنج سال افزوده است. این سرمایه گذاری ها به استانهای كم درآمدی متمركز شده كه دولت چین مایل بود با استفاده از صنعتی سازی به اقتصاد آنها رونق ببخشد. مناطق مذكور مشكلات كیفیت هوا كه در سایر مناطق صنعتی چین مشاهده می گردد را ندارند.

اما چینی ها با جدیت به محدودیت عرضه پرداختند. پارامیتا داس، مدیركل بازاریابی و توسعه جهانی در شركت ریوتینتو در این باره اظهار داشت: سال ۲۰۱۸ سال اصلاحات در بخش عرضه بود.

بر اساس گزارش پلاتس، هر سه این افراد با این مورد موافق بودند كه كمبود عرضه جهانی آلومینیوم خارج از چین خواهد بود و این كشور احیانا شاهد تعادل میان عرضه و تقاضا خواهد بود.مترجم: زهرا وثوقی

دبیر خبر: محبوبه حسینی پور


1397/10/28
21:18:00
5.0 / 5
3154
تگهای خبر: بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
گل چرم