پیشبینی كاهش قیمت ها در بازار لوازم یدكی خودرو

پیشبینی كاهش قیمت ها در بازار لوازم یدكی خودرو

به گزارش گل چرم سخنگوی اتحادیه لوازم یدكی خودرو و ماشین آلات اظهار داشت: اصلاح قیمت بنزین در بازار لوازم یدكی خودرو نه تنها منجر به افزایش قیمت ها نشده، بلكه به ركود بازار لوازم یدكی دامن زده است. ادامه این روند در نهایت كاهش قیمت ها را به دنبال خواهد داشت.


سیدمهدی كاظمی در گفتگو با ایسنا، در ارتباط با اوضاع و احوال بازار لوازم یدكی خودرو و ماشین آلات، اظهار نمود: اصلاح قیمت بنزین تاثیری در افزایش قیمت قطعات یدكی خودرو نداشته است؛ ضمن اینكه هم اكنون هیچ كمبودی در بازار لوازم یدكی دیده نمی شود؛ هرچند كه آینده بازار نامعلوم است اما آنچه كه هم اكنون در بازار شاهد می باشیم، ثبات قیمت ها است.
وی افزود: با عنایت به اینكه شكایات مربوط به گرانی، كیفیت و نظایر آن به اتحادیه عرضه می شود، تابحال گزارش اعتراضی در زمینه افزایش قیمت قطعات یدكی خودرو به اتحادیه داده نشده است كه نشان از آرامش بازار دارد.
سخنگوی اتحادیه لوازم یدكی خودرو و ماشین آلات با اشاره به اینكه تنها عامل موثر بر افزایش قیمت قطعات لوازم یدكی در آینده این بازار می تواند افزایش نرخ ارز باشد، تصریح كرد: افزایش نرخ ارز سبب افزایش قیمت قطعات و لوازم یدكی خواهد شد و در این شرایط واردكنندگان هم به علت پیشگیری از ضرر، قطعات را با قیمت بیشتری عرضه خواهند كرد؛ ازاین رو در صورت افزایش قیمت ارز، نرخ قطعات حدود پنج درصد افزایش خواهد داشت.
وی ادامه داد: هر چند بازار در آرامش به سر می برد و نگرانی از بابت كمبود قطعه وجود ندارد، اما ركود بازار منجر به ایجاد نگرانی در بین فعالان بازار شده است؛ چون كه با اصلاح قیمت بنزین، استفاده از خودرو احیانا كاسته می شود.
كاظمی تصریح كرد: با روند فعلی پیشبینی می شود قیمت قطعات یدكی حتی نزولی شود؛ چونكه در صورت كاهش مصرف قطعات، فروشندگان برای پرداخت بدهی های خود ناگزیر به فروش قطعات با قیمت پایین تر خواهند بود. البته چنانچه سهمیه تاكسی ها هم همچون وانت بارها كه از روز گذشته (چهارشنبه) ۱۰۰ لیتر افزایش یافته، در ایام آینده واریز می شود، شاهد بهبود شرایط خواهیم بود.
به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، اخیرا در شبكه های اجتماعی مطالبی در ارتباط با افزایش قیمت لوازم یدكی خودرو انتشار یافته كه البته هیچ منبعی نداشته است و صحت و سقم آن قابل تایید نبود.
منبع:

1398/09/07
12:03:34
5.0 / 5
6028
تگهای خبر: آرامش , اتحادیه , بازار , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
گل چرم