مدیركل دفتر پیشگیری از قاچاق فرآورده های نفتی ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز:

امسال 4000میلیارد تومان در مصرف سوخت در كشور صرفه جویی شد

امسال 4000میلیارد تومان در مصرف سوخت در كشور صرفه جویی شد

گل چرم: مدیركل دفتر پیش گیری از قاچاق فرآورده های نفتی ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز كشور از صرفه جویی 4 هزار میلیارد تومانی در مصرف سوخت طی 9 ماهه سال جاری آگاهی داد.به گزارش گل چرم به نقل از مهر، محمودرضا افشاریان روز چهارشنبه در جلسه كمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان مركزی در اراك، گفت: در بحث پیش گیری از قاچاق سوخت دو مقوله سهمیه بندی و صادرات مطرح است.
وی افزود: سال قبل اختلاف سهمیه بندی بین دستگاه متولی و شركت ملی پخش سه میلیارد لیتر بود.
افشاریان بیان داشت: در ضمن ۹ ماه گذشته ۲ درصد در استفاده از نفت و گاز، ۱۷ درصد نفت كوره و ۱۷ درصد نفت سفید صرفه جویی شده است.
وی اظهار داشت: سال قبل طبق گزارش های دریافتی میزان سوخت قاچاق در كشور ۱۲ میلیون لیتر در روز بوده است و خوشبختانه امسال با عنایت به برآورد انجام شده و تدابیر لازم در سطح استانها به هشت و هشت دهم میلیون لیتر كاهش پیدا كرده است.
افشاریان گفت: در ۹ ماهه امسال بالغ بر چهار هزار میلیارد تومان با عنایت به نرخ دلار ۱۰ هزار تومانی در مصرف سوخت كشور صرفه جویی شده است.
وی اشاره كرد: امیدواریم با ابلاغ تبصره ۴ ماده ۱۸ قاچاق سوخت به پنج الی چهار میلیون لیتر تا آخر سال كاهش پیدا كند.
مدیركل دفتر پیش گیری از قاچاق فرآورده های نفتی ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز اظهار نمود: قاچاق سوخت بیشتر در مرزهای زمینی پاكستان و سیستان و بلوچستان و در مرزهای دریایی حوزه هرمزگان و بوشهر انجام می شود.
افشاریان اظهار داشت: امسال تابحال هشت هزار پرونده صادرات فرآورده های نفتی در كشور مورد بررسی قرار گرفته است كه ۸۸۸ پرونده آن بعنوان قاچاق اعلام شده است كه از این میزان ۳۳۰ پرونده به رأی كارگروه ها اعتراض داشتند كه ۲۳۰ پرونده مورد بررسی دوباره قرار گرفت و مشخص شد در ۳۰ مورد از این پرونده ها قاچاق صورت گرفته است.
وی اضافه كرد: باید از ظرفیت خط لوله نفت در بخش خصوصی استفاده نمائیم چونكه صادرات خیلی از شركت ها می طلبد كه از این ظرفیت استفاده كنند و وزارت نفت نیز باید نسبت به این مساله صحه گذاری كند.


منبع:

1398/09/20
21:20:39
5.0 / 5
5163
تگهای خبر: صادرات , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
گل چرم