معاون امور دامی وزیر جهاد كشاورزی:

دماوند قطب تولید عسل استان تهران است

دماوند قطب تولید عسل استان تهران است

گل چرم: معاون امور دامی وزیر جهاد كشاورزی دماوند را قطب تولید عسل استان تهران خواند و بر ضرورت تشكیل اتحادیه و تعاونی های زنبورداران در این شهرستان تاكید نمود.به گزارش خبرنگا، مهر مرتضی رضایی ظهر چهارشنبه در ر اولین جشنواره فرآورده های عسل دماوند طی سخنانی خواهان ایجاد نمادی از عسل و زنبور در دماوند شد و اظهار داشت: نباید در حوزه محصولات كشاورزی همچون عسل، مشكلی در این شهرستان وجود داشته باشد.
وی زنبورداری و تولید عسل را مصداق بارز اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: زنبورداری كمترین وابستگی را داشته به ایجاد شغل و درآمد می انجامد.
معاون امور دامی وزیر جهاد كشاورزی با اشاره به اینكه آنچه سبب انسجام در كارهای زنبورداران می شود، وجود تشكل ها شامل اتحادیه و تعاونی است، افزود: نبود اتحادیه و تعاونی می تواند سبب از هم گسیختگی در سطوح مختلف تولیدی شود.
وی دماوند را اصلی ترین شهرستان استان تهران در عرصه تولید عسل دانست و اظهار داشت: باید با پررنگ كردن نقش اتحادیه و تشكل ها و ایجاد انسجام، برنامه ریزی های واحد و خوبی داشت.
رضایی افزود: برندسازی پروسه بسیار مهمی است كه حق انتخاب را به مصرف كننده می دهد و باید مورد توجه قرار گیرد.
وی با شنیدن بعضی از مشكلات زنبورداران عسل در دماوند، اظهار داشت: سوژه مربوط به مشكلات مرتع برای زنبورداران باید بررسی شود.

منبع:

1398/09/30
12:52:07
5.0 / 5
5294
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
گل چرم