در گزارش گل چرم اعلام شد

گندمكاران به روحانی نامه نوشتند

گندمكاران به روحانی نامه نوشتند

به گزارش گل چرم رئیس بنیاد ملی گندمكاران اظهار داشت: ما در نامه ای به رئیس جمهور اعلام كردیم نیازی به واردات گندم نیست و طی مدت ۱۵ روز كسری كشور را تامین می نماییم.رئیس بنیاد ملی گندمكاران در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن انتقاد از تصمیم دولت برای واردات گندم به كشور اظهار داشت: امسال حدود ۱۳.۵ میلیون تن گندم در كشور تولید شده كه از این میزان ۷.۸ میلیون تن تحویل دولت شده است.
عطاالله هاشمی با اشاره به اینكه مقداری از گندم هم توسط بخش خصوصی خریداری شده و بخشی هم صرف خودمصرفی كشاورزان شده است، اضافه كرد: همانطور كه بارها اعلام نموده ایم حدود ۳ میلیون تن گندم از چرخه خرید تضمینی خارج شده و در انبارهای كشاورزان است.
وی خاطرنشان كرد: حدود ۱۰ الی ۱۵ روز قبل ما نامه ای به رئیس جمهور نوشتیم و اعلام كردیم كه در مدت ۱۵ روز می توانیم كسری كشور را تأمین نماییم و نیازی به واردات نیست.
هاشمی اظهار داشت: هنوز پاسخی به این نامه و درخواست دریافت نكرده ایم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان سرپرست وزارت جهاد كشاورزی در خصوص اینكه قیمت خرید تضمینی گندم تغییر نمی كند، اضافه كرد: این نظر شورای اقتصاد و دولت می باشد و روی آن پافشاری می كنند ولی علیرغم اصرار آنها، ما هم بر خواسته خود پافشاری می نماییم و از راه نهادهای مختلف مثل مجلس، بازرسی كل كشور و… آنرا پیگیری می نماییم.
هاشمی با اشاره به اینكه سال قبل قیمت گندم سه بار تغییر نمود، اضافه كرد: ازاین رو ما همچنان پیگیر هستیم كه قیمت پیشنهادی ما برای نرخ خرید گندم تحقق یابد و احتمال این امر وجود دارد.

1398/10/03
12:48:17
5.0 / 5
5152
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان گل چرم
گل چرم