كاهش ارزبری ۴۸۶ میلیون یورویی با برگزاری ۸ میز تعمیق ساخت داخل

كاهش ارزبری ۴۸۶ میلیون یورویی با برگزاری ۸ میز تعمیق ساخت داخل

گل چرم: سرپرست معاونت صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) اعلام نمود كه برگزاری هشت میز تخصصی تعمیق ساخت داخل تابحال مجموعا منجر به كاهش 486 میلیون یورو از كشور شده است.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، امروز (چهارشنبه) هشتمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل و دومین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت پتروشیمی برای ساخت تجهیزات ثابت خط تولید متانول انجام شد كه منجر به كاهش ۳۲ میلیون یورویی خروج ارز از كشور خواهد شد.
در این جلسه مهدی صادقی نیاركی اظهار نمود: در امتداد سیاست های وزارت صمت كه خواهان راه اندازی سایت های بزرگ در مناطق دوردست است، این پروژه در یكی از شهرهای استان بوشهر به نام سیراف صورت خواهد گرفت.
وی ساخت بویلر و راكتور را همچون موضوعات این پروژه عنوان نمود و اظهار داشت كه زمان تحویل بسته به نوع تجهیزات ۱۵ تا ۲۱ ماه در نظر گرفته شده است.
صادقی مجموع مبلغ قرارداد امضا شده دو میز تخصصی تعمیق ساخت داخل پتروشیمی را ۹۲ میلیون یورو عنوان نمود و اظهار داشت: در هشت میز تخصصی تعمیق ساخت داخل كه تابحال برگزار شده منجر به كاهش ارزبری ۲۷۵ میلیون یورو در خودرو، ۱۱۸ میلیون یورو در صنعت برق، الكترونیك و مخابرات و حدود یك میلیون یورو در صنعت مس خواهد شد.
بگفته این مقام مسئول تا آخر سال جاری سایر میزهای تخصصی تعمیق ساخت داخل در بخش های فولاد، لوازم خانگی، پتروشیمی، تاسیسات و خودرو برگزار می شود.
منبع:

1398/10/19
20:08:53
5.0 / 5
5171
تگهای خبر: تولید , سایت , وزارت صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
گل چرم