در گزارش گل چرم مطرح شد

تخصیص ارز نهاده های دامی تسریع شود

تخصیص ارز نهاده های دامی تسریع شود

گل چرم: دبیر اتحادیه واردكنندگان نهاده های دام وطیور ایران خواهان تسریع در تخصیص ارز كالاهای اساسی همچون نهاده های دامی شد.كورش سیامك در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در ایام پایانی سال، تنظیم بازار مبحث بسیار حائز اهمیتی در جهت حفظ منافع مصرف كنندگان است كه برای تحقق این امر نیازمند ایجاد رونق بیشتر در بخش تولید هستیم چونكه افزایش ظرفیت تولید منجر به كاهش هزینه ها و در نهایت ثبات قیمتی در بازار می شود.
وی اضافه كرد: تنظیم بازار كالاهای اساسی همچون مواد پروتئینی نیازمند تأمین نهاده های دامی توسط واردكنندگانی است كه در شرایط سخت تحریمی و با پذیرش ریسك در این حوزه گام نهاده اند.
دبیر اتحادیه واردكنندگان نهاده های دام و طیور ایران خاطرنشان كرد: به منظور پشتیبانی از تولیدكنندگان و تداوم رونق تولید لازم است تا نهاده های دامی مورد نیاز صنایع پروتئینی كشور با تأمین ارز مورد نیاز از جانب بانك مركزی وارد كشور شده و بدین ترتیب روند ترخیص كالاهای رسوبی از گمرك و تخلیه بار كشتی ها و واردات جدید تسریع شود.
وی تصریح كرد: تسریع فرایند تأمین ارز مورد نیاز واردكنندگان می تواند منافع تولیدكنندگان را با حفظ ظرفیت تولید و منافع مصرف كنندگان را با تنظیم بازار تأمین كند.
سیامك با اشاره به اینكه روند تأمین ارز برای واردات كالاهای مورد نیاز تولید همچون نهاده های دام و طیور تا یك ماه گذشته مثبت بوده است، تصریح كرد: هرچند هم اكنون وضعیت ذخیره سازی و تولید كالاهای اساسی مطلوب است اما باید دقت كرد كه هیچ گونه تعلل و تأخیری در روند تخصیص ارز ایجاد نشود.


منبع:

1398/11/08
20:41:42
5.0 / 5
5120
تگهای خبر: اتحادیه , بازار , تولید , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
گل چرم