تولید پودر خالص رویال ژل با كمك نانو فناوری

تولید پودر خالص رویال ژل با كمك نانو فناوری

گل چرم: یكی از شركت های مستقر در مركز رشد پژوهشكده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی با استفاده از فناوری نانو موفق به تولید پودر 100 درصد خالص بره موم برای شركت های داروسازی و بهداشتی و آرایشی شد.حمید خسروی، مجری طرح در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه بره موم (رویال ژل) ماده ای شبیه موم و از تولیدات زنبور عسل است، اظهار داشت: این ماده در طبیعت حالت خمیری و صمغ دارد و به سبب خاصیت هایی كه دارد، كمتر شركتی توانسته است این ماده را به پودر تبدیل كند.

وی با بیان این كه در صورتیكه این ماده آسیاب شود، باردیگر به صورت صمغ در می آید، افزود: پودر بره موم بعنوان یكی از مواد موثره شركت های داروسازی و آرایشی و بهداشتی است.

خسروی افزود: بر این اساس ما در مطالعات خود با استفاده از فناوری نانو موفق به تولید پودر بره موم 100 درصد خالص شدیم.

مجری طرح با تاكید بر اینكه در فرآیند تولید پودر خالص بره موم از دستگاه ها و روش های مبتنی بر فناوری نانو استفاده شد، اشاره كرد: در این روش برای تولید پودر بره موم از هیچ ماده افزودنی و یا شیمیایی استفاده نشده است.

این محقق تولید كپسول "بره موم" و گرده" را از دیگر دستاوردهای تحقیقاتی این شركت نام برد و افزود: این كپسول به منظور تقویت سیستم ایمنی و دستگاه گوارش و همین طور مكمل درمان سرطان قابل تجویز است

وی با اشاره به اینكه بسیاری مصرف بره موم به صورت خام را برای درمان بیماری ها تجویز می كنند، تصریح كرد: این در شرایطی است كه 90 درصد ماده موثره بره موم خام جذب بدن نمی گردد و برای رفع این مشكل نیاز است تا با استفاده از روش هایی پیوندهای مولكولی آن شكسته شود تا مواد موثره آن راحت تر جذب بدن شود.

خسروی با اشاره به اینكه تركیب بره موم با گرده و تولید آن به صورت كپسول این چالش را مرتفع كرده است.

به گفته وی، بره موم سیستم ایمنی و گرده سیستم گردش خون و قلب و عروق را تقویت می كند.

وی همین طور از تولید محلول بره موم برای درمان بیماری های دهان و لثه آگاهی داد و اضافه كرد: علاوه بر آن محلول هیدروالكلی بره موم را در اتانول 70 درصد حل كردیم. محلول تولیدشده بعنوان ماده اولیه در شركت های دارویی و بهداشتی استفاده میگردد.
1397/09/08
17:16:22
5.0 / 5
4938
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
گل چرم