عضو اتاق بازرگانی تهران مطرح كرد

كمرنگ شدن محدودیت های داخلی در شرایط تحریم

كمرنگ شدن محدودیت های داخلی در شرایط تحریم

به گزارش گل چرم یك عضو اتاق بازرگانی تهران اعتقاد دارد برای رونق تولید و توسعه صادرات افزایش كیفیت كالاهای تولید داخل اهمیت فراوانی دارد، باید كوشش كرد كه محدودیت های داخلی كمرنگ شوند.


عباس آرگون در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: متاسفانه در سال های گذشته كه امكان و فضای بیشتری برای پشتیبانی از تولیدات و صادرات غیر نفتی وجود داشت اقتصاد ایران از این فرصت استفاده نكرد و امروز در شرایط تحریم، قدری شرایط برای پشتیبانی از تولید دشوار شده است اما با این حال، همین كه نگاه به تولید تغییر كرده و تلاش هایی برای پشتیبانی از این بخش شكل گرفته است امیدواری ها را زیاد می كند.
وی با اشاره به اینكه در شرایط تحریم باید كوشش كرد كه محدودیت های داخلی كمرنگ شوند، توضیح داد: امروز صادركنندگان ما در فضای بین المللی با محدودیت تحریم مواجهند و مسائلی مانند نقل و انتقال پول و فعالیتهای بانكی با مشكل مواجه می باشد. ازاین رو وقتی ما در عرصه خارجی با مشكل مواجهیم، مدیریت فضای داخل و مرتفع ساختن مشكلات اهمیت جدی خواهد داشت.
عضو اتاق بازرگانی تهران با اشاره به اهمیت افزایش كیفیت كالاهای تولید ایران اظهار داشت: هر چند در شرایط فعلی واردات محدود شده و همین مساله به افزایش بازار كالای ایرانی كمك كرده اما در دراز مدت باید كوشش كرد در فضای رقابتی هم محصولات ایران بتوانند با نمونه های مشابه خود رقابت كنند.
آرگون تصریح كرد: اگر كیفیت كالاهای تولیدی ایران بالا برود از سویی در بازارهای داخلی مردم از این محصولات استقبال خواهند كرد و از جانب دیگر در بازارهای بین المللی هم شانس رقابت ما افزایش خواهد یافت كه در نهایت به افزایش تولید و افزایش سرعت رشد اقتصادی كشور منتج می شود.
به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، با ابلاغ معاون اول رئیس جمهوری، بسته پشتیبانی از توسعه صادرات غیر نفتی با منابع ۷۸۰ میلیارد تومانی در ایام ابتدایی بهمن ماه ابلاغ گردید.
ایران از آغاز سالجاری تا كنون ۳۲ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داشته است.1398/11/11
21:07:47
5.0 / 5
5413
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
گل چرم