در گزارش گل چرم اعلام شد

افزایش 5 هزارتومانی قیمت دام زنده

افزایش 5 هزارتومانی قیمت دام زنده

به گزارش گل چرم رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران با اشاره به اینكه تصویب طرح خرید تضمینی گوشت باعث افزایش ۵ هزارتومانی قیمت دام زنده شد، از تاخیر وزارت صمت در ابلاغ طرح انتقاد نمود.سید احمد مقدسی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه تابحال دولت خرید تضمینی گوشت از تولیدكنندگان داخلی را شروع نكرده است، اظهار داشت: زمانی كه این طرح مصوب شد قیمت دام زنده سنگین كه در بازار به كیلویی ۲۳ هزار تومان رسیده بود به حدود ۲۷ هزارتومان افزایش یافت.
وی خاطرنشان كرد: این قیمت هنوز ۴ هزار و ۷۰۰ تومان با نرخ تمام شده تولید فاصله دارد.
رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی گاوداران كشور افزود: متأسفانه مسؤلان وزارت صمت به علت اینكه توانایی كنترل بازار را ندارند و نگران هستند كه قیمت گران شود هنوز خرید گوشت را به شركت پشتیبانی امور دام ابلاغ نكردند این در شرایطی است كه دامداران در زیان هستند و ادامه روند فعلی روی تولید در سال آینده تاثیر گذار خواهد بود.
مقدسی با اشاره به اینكه محدود كردن صادرات در شرایط فعلی تأثیری روی بازار ندارد، اظهار داشت: به قول خود مسؤلان تا برج ۹ سال جاری ۱۱۷ هزارتن گوشت وارد شده كه چندین برابر نیاز بوده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی كره، تصریح كرد: این اتفاق بسیار خوبی بود چونكه بیشتر از نیاز كره وارد می شد و تولیدكنندگان داخلی قادر به رقابت با آن نبودند.

1398/11/26
20:58:33
5.0 / 5
4928
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , دامداران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
گل چرم