معاون وزیر جهاد كشاورزی؛

مصرف آب كشاورزی كمتر از 70 درصد است

مصرف آب كشاورزی كمتر از 70 درصد است

به گزارش گل چرم معاون آب و خاك وزارت جهاد كشاورزی اظهار داشت: مصرف آب كشاورزی كمتر از 70 درصد است و در بیشتر مناطق كشور كم آبیاری انجام می شود.به گزارش گل چرم به نقل از وزارت جهاد كشاورزی، علیمراد اكبری اشاره كرد: باید اعتبارات دولتی به مسیر و بستر سازمان های مردم نهاد هدایت شود.
وی با بیان این كه بستن چاه های غیرمجاز و كنترل اضافه برداشت ها، جزو اصول تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی است، افزود: در غیر این صورت، غارت سالانه ۱۷ میلیارد مترمكعب آب توسط چاه های غیرمجاز استمرار پیدا می كند.
معاون آب و خاك وزارت جهاد كشاورزی با اشاره به اینكه طرح تعیین دقیق آب مصرفی دربخش كشاورزی برای محصولات مختلف، در این معاونت درحال انجام است، اشاره كرد: مصرف آب كشاورزی زیر ۷۰ درصد است و در بیشتر مناطق كشور كم آبیاری انجام می شود.
اكبری با بیان این كه سازمان نظام صنفی كشاورزی در تدوین قانون جامع آب باید حضور داشته باشد، اظهار داشت: تشكیل كارگروه مشترك نظام صنفی كشاورزی با معاونت های وزارت جهاد كشاورزی متناسب با زمینه های تخصصی ضروری می باشد.
در این جلسه، محمد شفیع ملك زاده رئیس سازمان نظام صنفی كشاورزی كشور نیز ضمن تشریح اهداف نظام صنفی، الزامات قانونی و بحث مدیریت مشاركتی منابع آب، خواهان ارائه نظرات و همكاری بیشتر معاونت های تخصصی وزارت جهاد كشاورزی با این سازمان شد. در این جلسه مقرر شد، بمنظور همكاری معاونت آب و خاك با نظام صنفی كشاورزی، كارگروهی برای شناسایی و تقویت زمینه های همكاریهای مشترك تشكیل گردد.


منبع:

1398/11/27
22:36:29
5.0 / 5
4799
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
گل چرم