مهر خبر می دهد

عرضه جو و ذرت به سامانه بازارگاه منتقل شد

عرضه جو و ذرت به سامانه بازارگاه منتقل شد

به گزارش گل چرم عرضه جو تا آخر سالجاری ذرت از آغاز سال آینده به سامانه بازارگاه منتقل می شود و عرضه(جو) در خارج از بازارگاه به شرط پیش فروش فقط تا ۲۸ اسفند اعتبار دارد.


به گزارش گل چرم به نقل از مهر، در پانزدهمین جلسه كارگروه مدیریت سامانه بازارگاه با دستور سرپرست وزارت جهاد كشاورزی مقرر شد تا عرضه جو تا آخر سال جاری و عرضه ذرت از آغاز سال ۹۹ از راه بازارگاه صورت گیرد.
در این جلسه مقررشد تا معاونت توسعه صنایع تبدیلی و كسب كارهای كشاورزی در هنگام ورود هر محموله نهاده جو به كشور مراتب را به معاونت امور دام (دفتر بهبود و تغذیه جایگاه دام) اطلاع و بلافاصله فرایند سهمیه بندی آن كالا در سامانه بازارگاه توسط معاونت امور دام تهیه و در سامانه، بارگذاری شود.
همچنین مقرر شد تا معاونت امور دام جهت اجرای این مهم از همكاری و همفكری تشكل های ملی بهره مند شود اما ضرورتاً تمامی فرایند توزیع در سامانه توسط معاونت امور دام صورت خواهد گرفت.
براساس مصوبات این جلسه، تمامی محموله های پیش فروش شده توسط شركت های تأمین كننده نهاده جو حداكثر تا تاریخ ۲۸.۱۲.۹۸، مشروط به آنكه پول آن به حساب فروشنده واریز شده باشد دارای اعتبار است.
محموله های فوق می بایست حداكثر تا تاریخ فوق منجر به تحویل شود و در غیر این صورت ابطال می شود این مورد توسط این دفتر به كلیه شركت های وارد كننده ابلاغ خواهد گردید.
در این جلسه همینطور مقررشد تا عرضه ذرت از آغاز سال آینده از راه سامانه بازارگاه صورت گیرد و با عنایت به مشكلاتی كه ناشی از كمبود ذرت در كشور وجود دارد شركت پشتیبانی امور دام می تواند صرفاً نهاده ذرت را با رعایت كلیه مقررات و ضوابط با هماهنگی كامل معاونت تولیدات دامی خارج از سامانه بازارگاه عرضه نماید و فهرست توزیع آنرا در اختیار مدیریت نظارت بر توزیع كالاهای اساسی قرار دهد.
با توجه به اینكه شركت پشتیبانی امور دام اطلاعات لازم برای اجرای دستور وزیر جهاد كشاورزی برای عرضه نهاده های خود از راه سامانه بازارگاه را در اختیار بانك كشاورزی قرار داده تا بانك یاد شده بستر لازم را در سامانه برقرار نماید، مقرر گردید حداكثر تا آخر بهمن ماه تمامی اقدامات لازم از سوی بانك كشاورزی برای این منظور در سامانه صورت گیرد و شركت پشتیبانی امور دام نسبت به عرضه كنجاله سویا و جو در صورتی كه برنامه عرضه در بازار را دارد از آغاز اسفند ۹۸ در سامانه اقدام نماید.
ضمن اینكه مقرر شد تا مركز فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارتخانه ظرف مدت یك هفته، نسبت به بررسی گزارش حسابرسی كالایی كه توسط بانك كشاورزی تهیه و اجرایی شده اقدام و ضمن رفع نقصان و یا مشكلات احتمالی، نتیجه را به دبیرخانه كارگروه اعلام نماید كه لزوم امكان گزارش گیری از فرآیند عرضه دانه سویا تا مرحله تبدیل به كنجاله و عرضه آن، مورد تاكید است.
به گزارش گل چرم به نقل از مهر، با این مصوبه انتظار می رود دست دلالان از بازار نهاده های دامی كه با ارز دولتی وارد كشور می شود، كوتاه شود و شاهد خروج این اقلام از شبكه توزیع رسمی نباشیم.1398/11/29
14:50:46
5.0 / 5
4970
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان گل چرم
گل چرم