در نظرسنجی هفتگی كیتكونیوز پیش بینی شد

روند صعودی طلا ادامه خواهد داشت

روند صعودی طلا ادامه خواهد داشت

به گزارش گل چرم طلا روند صعودی پرقدرتی داشته و سبب شده كارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران در نظرسنجی هفتگی افزایش بیشتر قیمت این فلز پرارزش در معاملات هفته جاری را پیشبینی كنند.به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، طلا روز جمعه تحت تأثیر ادامه شیوع ویروس كرونا در سراسر جهان و نگرانی ها نسبت به صدمه دیدن رشد اقتصادی، به بالاترین حد در هفت سال قبل صعود كرد. بعضی از ناظران به انتظارات برای تداوم سیاست پولی تسهیلی در آمریكا و كشورهای دیگر اشاره كردند.

به گفته چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار در گروه لاسال فیوچرز در اینباره به كیتكونیوز اظهار داشت: خیلی از فعالان بازارها سرشان را زیر برف كرده و نگران نبودند اما در ایام پایانی ریسك گریزی باردیگر زنده شد و طلا شدت گرفت. به نظر می آید این اپیدمی وخیم تر می شود به صورتی كه افزایش موارد مبتلا شدن به آن در كره جنوبی و ژاپن مشاهده شده است. صحبت زیادی درباره صدمه دیدن اقتصاد به خصوص بخش سفر و گردشگری وجود دارد.

بانك آمریكایی گلدمن ساكس در یادداشتی پیشبینی كرده است اگر ویروس كرونا تا سه ماهه دوم سال جاری مهار نشود، هر اونس طلا امكان دارد تا مرز ۱۸۵۰ دلار صعود كند.

در نظرسنجی كیتكونیوز از كارشناسان وال استریت، ۱۵ نفر شركت كردند كه از میان آنها ۱۴ نفر معادل ۹۳ درصد افزایش قیمت و تنها یك نفر معادل هفت درصد كاهش قیمت طلا را پیش بینی نمود در حالیكه هیچ كس نظر خنثی نداشت.

در نظرسنجی آنلاین كیتكونیوز، ۱۱۲۱ نفر شركت كردند كه از میان آنها ۸۲۰ نفر معادل ۷۳ درصد افزایش قیمت و ۱۹۲ نفر معادل ۱۷ درصد كاهش قیمت طلا را پیشبینی كردند و ۱۰۹ نفر معادل ۱۰ درصد نظری نداشتند.

در نظرسنجی هفته پیش ۶۵ درصد از كارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران به افزایش قیمت طلا خوش بین بودند. در بازار معاملات آتی آمریكا روز جمعه هر اونس طلا ۲۸ دلار و ۳۰ سنت معادل ۱.۸ درصد افزایش پیدا كرد و در ۱۶۴۸ دلار و ۸۰ سنت بسته شد. این فلز برای كل هفته ۳.۹ درصد افزایش قیمت نشان داد كه بزرگترین رشد هفتگی در هشت ماه اخیر بود.

كوین گریدی، رئیس شركت فونیكس فیوچرز اظهار نمود: من به افزایش قیمت طلا در هفته جاری خوش بین هستم. رشد قیمت طلا به خصوص در مقابل رشد دلار آمریكا قابل ملاحظه بوده است. آمار ویروس كرونا كه از چین منتشر می شود، وخیمتر می شود و تا زمانی كه اوضاع تغییر نكند، طلا همچنان خریدار خواهد داشت.

فیلیپ فلاین، تحلیلگر ارشد بازار در گروه پرایس فیوچرز اظهار نمود طلا در وضعیت صعود انفجاری است و وی منتظر افزایش بیشتر قیمت این فلز زرد است. طلا با اقدامات محرك اقتصادی چین پشتیبانی شده است و ویروس كرونا سبب وحشت واقعی و تقاضای قوی برای خرید طلا شده است.

افشین نوابی، مدیر بازرگانی شركت ام كی است اظهار نمود طلا آماده صعود به ۱۶۵۰ و ۱۶۷۵ دلار است.

جیم ویكاف، تحلیلگر فنی كیتكو اظهار نمود كه نمودار فنی بازار طلا هفته گذشته مثبت شد و تأثیر ویروس كرونا بر اقتصاد جهانی وخیم تر دیده می شود.

منبع:

1398/12/03
14:11:42
5.0 / 5
4524
تگهای خبر: آنلاین , بازار , خرید , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
گل چرم