تحلیلگران پیش بینی كردند

طلا در راه صعود به ۱۷۰۰ دلار

طلا در راه صعود به ۱۷۰۰ دلار

گل چرم: بانك مركزی آمریكا اواسط هفته گذشته با كاهش 50 واحدی نرخهای بهره، بازارهای مالی را غافلگیر و كمك كرد طلا بهترین عملكرد هفتگی خود در 11 سال اخیر را تجربه كند.به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، باتوجه به كاهش بازده اوراق قرضه و انتظار بازارها برای كاهش بیشتر نرخهای بهره، مفسرین می گویند دشوار بتوان نسبت به افزایش قیمت طلا در هفته جاری بدبین بود. بگفته بعضی از مفسرین، بزرگترین عامل افزایش قیمت طلا، افت كم سابقه بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله آمریكا بوده است كه روز جمعه به ۰.۷۰ درصد سقوط كرد. روز جمعه هر اونس طلا در بازار معاملات آتی آمریكا با چهار دلار و ۴۰ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش، در ۱۶۷۲ دلار و ۴۰ سنت بسته شد در صورتیكه در مقطعی تا مرز ۱۶۹۰ دلار و ۷۰ سنت پیش رفته بود. طلا برای كل هفته ۶.۷۹ درصد افزایش قیمت داشت و خیلی از مفسرین پیش بینی می كنند كه طولی نخواهد كشید قیمت هر اونس طلا به بالای ۱۷۰۰ دلار صعود كند.

به گفته بعضی از مفسرین، ریزش سه هفته ای بازارهای سهام و افت شدید قیمتهای نفت، طلا را امسال به دارایی تبدیل نموده كه بهترین عملكرد را داشته است.

مایك مك گلان، استراتژیست كالا در بلومبرگ اینتلیجنس چنین اظهار داشت: طلا باید در مقایسه با سایر كالاهایی كه با مسئله تقاضای كمتر در فضای رشد اقتصادی ضعیف مواجهند، در اوج طیف سرمایه گذاری بماند. وی پیش بینی نمود قیمت هر اونس طلا تا مرز ۱۸۰۰ دلار پیش خواهد رفت.

اگرچه انتظار می رود طلا در طول امسال روند افزایشی خودرا حفظ كند اما مفسرین به سرمایه گذاران نسبت به نوسان بالای قیمت آگهی دادند.

بازار طلا اواسط روز جمعه با فشار فروش روبرو شد و موجب شد این فلز قسمتی از افزایش قیمتی كه در طول معاملات داشت را از دست بدهد. بگفته مفسرین، سرمایه گذاران در كوتاه مدت باید به این نوع نوسان قیمت عادت كنند.

بر اساس گزارش كیتكونیوز، رشد اقتصادی ضعیف همچنان بازده اوراق قرضه را پایین نگه خواهد داشت و این امر به نفع طلا تمام می شود. عامل دیگری كه به افزایش قیمت طلا كمك خواهد كرد، ادامه تسهیل سیاست پولی از طرف بانك های مركزی جهان است. بانك مركزی كانادا و استرالیا هفته گذشته اقدام بانك مركزی آمریكا را دنبال كرده و نرخهای بهره را كاهش دادند. حالا توجه بازار به نشست سیاست پولی بانك مركزی انگلیس و بانك مركزی اروپا معطوف شده است. تنها مشكلی كه این دو بانك مركزی دارند این است كه نرخهای بهره آنها هم اكنون هم بسیار اندك است.

منبع:

1398/12/18
14:01:09
5.0 / 5
4276
تگهای خبر: بازار , تجربه , فروش , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان گل چرم
گل چرم