یك مقام مسئول اعلام كرد

سردخانه ها و فروشگاه ها در روزهای نوروز باز خواهند بود

سردخانه ها و فروشگاه ها در روزهای نوروز باز خواهند بود

به گزارش گل چرم مدیرعامل پشتیبانی امور دام اظهار داشت: ​ به غیر از روز اول عید كه جمعه است؛ تمامی مراكز عرضه گوشت شامل سردخانه ها، توزیع كنندگان و فروشگاه ها باز بوده و تامین و توزیع اقلام پروتئینی متوقف نخواهد شد.


به گزارش گل چرم به نقل از صدا و سیما، حسن عباسی معروفان اظهار داشت: الان گوشت قرمز وارداتی در تمامی فروشگاه ها به قیمت كیلویی ۴۰ هزار تومان و گوشت تازه داخلی نیز به قیمت هر كیلو ۹۳ هزار تومان در فروشگاه ها عرضه می شود.
وی اظهار داشت: گوشت مرغ منجمد نیز به قیمت هر كیلو ۱۲ هزار تومان و گوشت مرغ كشتار روز نیز به ازای هر كیلو ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان به مردم عرضه می شود.
مدیرعامل سازمان پشتیبانی امور دام با تاكید بر اینكه توزیع اقلام پروتئینی به صورت روزانه انجام شده و هیچ توقفی دراین زمینه نخواهیم داشت، اضافه كرد: به غیر از روز اول عید كه روز جمعه است؛ تمامی مراكز عرضه گوشت شامل سردخانه ها، توزیع كنندگان و فروشگاه ها باز بوده و تامین و توزیع اقلام پروتئینی متوقف نخواهد شد.
عباسی معروفان با اشاره به اینكه در دو سه هفته گذشته به سبب شیوع بیماری كرونا و همین طور بارندگی ها قیمت گوشت قرمز جهش داشته اظهار داشت: حالا قیمت باردیگر به زیر ۱۰۰ هزار تومان برگشته و امسال با مازاد تولید در زمینه دام سبك روبرو بوده و ثبات قیمت ها ادامه خواهد یافت.
وی درباره دلیل افزایش قیمت برخی فرآورده های پروتئینی نظیر ران گوسفندی در قصابی ها اضافه كرد: از آنجائیكه به سبب شیوع بیماری كرونا آلایش گاو و گوسفند نظیر دل، جگر و قلوه مشتری ندارد و قیمت این اقلام به یك سوم كاهش پیدا كرده؛ بدین سبب بعضی از قصابی ها با افزایش قیمت برخی اقلام پروتئینی اهتمام می كنند، ضرر خودرا بدین وسیله جبران كنند.
مدیرعامل سازمان پشتیبانی امور دام درانتها اظهار داشت: الان دام در خیلی از استان های كشور بیش از نیاز است و مردم نگران تامین مواد پروتئینی مورد نیاز خود نباشند.


منبع:

1398/12/25
23:07:04
5.0 / 5
3946
تگهای خبر: تولید , فروش , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
گل چرم