مهر منتشر كرد؛

پیام نوروزی سرپرست وزارت جهاد كشاورزی

پیام نوروزی سرپرست وزارت جهاد كشاورزی

گل چرم: سرپرست وزارت جهاد كشاورزی در پیامی به مناسبت شروع سال 1399 از افزایش ضریب خوداتكایی روغن به 16 درصد آگاهی داد.به گزارش گل چرم به نقل از وزارت جهاد كشاورزی، عباس كشاورز سرپرست وزارت جهاد كشاورزی با صدور پیامی به مناسبت شروع سال ۱۳۹۹، ضمن تبریك فرارسیدن فصل بهار به تمامی كشاورزان سختكوش و همكاران پر تلاش وزارت جهاد كشاورزی، ابراز امیدواری كرد: در پرتو مهر بیكران آفریدگار، سالی سرشار از بركت و رونق ملی برای كشورمان رقم بخورد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد كشاورزی، متن این پیام به شرح زیر است:
در چرخشی دیگر از زمین مهربان و طلیعه بهاری سبز فام، فرا رسیدن سال نو (۱۳۹۹) را به تمامی كشاورزان سختكوش و همكاران پر تلاش تبریك و تهنیت عرض می كنم، امید كه در پرتو مهر بیكران آفریدگار، سالی سرشار از بركت و رونق ملی برای كشورمان رقم بخورد. امیدی كه در انتظار سبزشدن و ثمره هر بذری در دل خاك تجلی می یابد. سالی كه گذشت با نتایج سیل در بسیاری نقاط كشور آغاز و در روندی از تشدید تحریم های جهانی سرانجام با نامعادلات گسترش جهانی و بیماری خطرناك كرونا ادامه یافت.
لیكن بخش كشاورزی در این شرایط سخت نشان داد كه بر تارك اقتصاد كشور قرار داشته و همواره در نیل به امنیت غذایی، نقش طلایه دار خودرا ایفا می كند. بخش كشاورزی با بیش از ۴ میلیون بهره بردار و رشد سالانه بیش از ۵ درصد، حدود ۱۲۵ میلیون تن تولیدات خودرا به بازار مصرف عرضه می كند. با برنامه ریزی انجام شده، تامین بموقع نهاده های كشاورزی شامل انواع بذر باكیفیت، كود، آفت كش ها، دارو و مكمل های دام و طیور و تلاش و همت كشاورزان، در سال ۹۸ نیز كشورمان در تولید پایدار و خودكفایی محصول راهبردی گندم استمرار یافت، دانه های روغنی نیز با رشدی بالا همراه و ضریب خوداتكایی روغن از ۷.۲ درصد به ۱۶ درصد ارتقا یافت، افزایش سطح گلخانه ها به بیش از ۱۷ هزار هكتار، اجرای موفق سیستم های نوین آبیاری و … نوید رونق افزون در تولید، صادرات و اشتغال را به موازات كاهش مصرف آب و افزایش بازده آبیاری می دهد.
اینها تنها گوشه ای از فعالیت ها و دستاوردهایی بود كه در كارنامه سال ۱۳۹۸ بخش كشاورزی به چشم می خورد. البته مساعی خستگی ناپذیر همكاران پر تلاش در تامین بموقع نهاده های كشاورزی، كمك به كشاورزان خسارت دیده از سیل، مبارزه با ملخ و آفات نیز قابل توجه بود. در سال پیش رو نیز از همكارانم در سراسر كشور انتظار می رود دوشادوش كشاورزان سختكوش همچنان تلاشی مضاعف داشته و مقدمات لازم را به ویژه برای كشت بهاره تدارك تا كوچك ترین خللی در روند تولید حاصل نگردد. درانتها به جامعه كشاورزی و همكارانی كه خود یا خانواده شان در اثر بیماری كرونا جان خودرا از دست دادند، تسلیت گفته و برای همگان آرزوی سلامتی دارم. امید كه شاهد ریشه كن شدن كامل بیماری كرونا در كشور نیز باشیم.


منبع:

1399/01/02
23:11:28
5.0 / 5
4586
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
گل چرم