عضو شورای شهر اهواز:

علت ناپدید شدن نخل های مركز شهر اهواز چیست؟

علت ناپدید شدن نخل های مركز شهر اهواز چیست؟

به گزارش گل چرم عضو شورای اسلامی كلان شهر اهواز اظهار داشت: نخل های ضلع جنوبی مركز شهر اهواز در امتداد یكدست شدن با نخل های برحی جابه جا می شوند.رحیم كعب عمیر در گفت و گو با خبرنگار مهر درباب علت ناپدید شدن برخی نخل های كاشته شده در مركز شهر اهواز اظهار نمود: شهردار اهواز مشتاق نخل و درختان بومی است و به همین دلیل رویكرد مناسب وی موجب شد كلان شهر اهواز سیمای زیباتری به خود بگیرد.
وی اضافه كرد: با توجه به این كه نخلكار هستم و علاقه مندی به نخل دارم، در تیرماه گذشته دیداری بین مؤسسه تحقیقات نخل و میوه های گرمسیری با رئیس سازمان پارك ها و فضای سبز شهرداری اهواز را ترتیب دادم كه موافقت نامه و تفاهم نامه ای بین شهرداری و مؤسسه ثبت گردید.
كعب عمیر افزود: این مؤسسه نیز قبول كرد كه نظارت علمی خودرا بر كاشت نخل ها بر عهده داشته باشد؛ همین طور این مؤسسه مسئولیت نخل ها را از مراحل شناسایی، كاشت و نحوه آبیاری تا دو سال بر عهده گرفته است و در صورتیكه نخلی خشك شد، بدون هیچ هزینه ای نخل جدیدی جایگزین خواهدنمود.
این عضو شورا توضیح داد: نخل های جاده ساحلی و ضلع شمالی نادری در مركز كلان شهر اهواز با نظارت این مؤسسه كاشته شد و ضلع جنوبی قبل تر توسط شهرداری منطقه یك كاشته شده بود.
وی اظهار داشت: در امتداد یكدست شدن و ایجاد سیمای زیباتر در شهر اهواز، تصمیم گرفته شد كه نخل برحی بجای نخل های قبلی ضلع جنوبی كاشته شود.
به گزارش گل چرم به نقل از مهر، اخیراً شهرداری اهواز در چند نقطه مبادرت به كاشت درخت نخل از درختان متناسب با اقلیم طبیعی كرد كه با استقبال خیلی از فعالان و دوستداران طبیعت مواجه گردید.
درخت نخل به خصوص نخل برحی از محصولات پررونق در منطقه جنوب خوزستان است، در میان مردم جنوب جایگاه ویژه ای دارد و نگاه معنوی مردم جنوب و اهواز به نخل برای بسیاری شناخته شده است.


منبع:

1399/01/08
23:19:27
5.0 / 5
4671
تگهای خبر: محصول , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
گل چرم