سقوط آزاد بازار فروش خودرو در اروپا و آمریكا

سقوط آزاد بازار فروش خودرو در اروپا و آمریكا

گل چرم: كارشناسان برآورد و اعلام نمودند كه میزان فروش خودرو در بازار اروپا با یك سقوط 80 درصدی و در ایالات متحده 60 درصدی در ماه جاری میلادی مواجه خواهد شد.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، كارشناسان و مفسرین فعال در بازار خودرو با بررسی عوامل و داده های مختلف برآورد و اعلام نموده اند كه تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس كرونا یا بیماری كووید-۱۹، در ماه جاری میلادی، آوریل ۲۰۲۰، میزان فروش خودرو در بازار كشورهای اروپایی با ۸۰ درصد و در ایالات متحده آمریكا با ۶۰ درصد كاهش چشم گیر و بی سابقه روبرو خواهد شد.
آمار و گزارش های انتشار یافته از ماه پیش یعنی مارس ۲۰۲۰ نیز نشان دهنده افت شدید میزان فروش خودرو های سدان و شاسی بلند در بازار اروپای غربی و همین طور ایالات متحده آمریكا بود كه به ترتیب كاهشی بالغ بر ۵۰ درصد و ۴۰ درصدی را تجربه كرده اند.
برمبنای گزارشی كه در مجله فوربس آمده است، به همین علت خیلی از مفسرین پیش بینی كرده اند كه اوضاع بازار خودرو در اروپا و ایالات متحده كه بدون شك از بزرگترین و مهمترین بازارهای خودرو در جهان به شمار می روند، در ماه آوریل رو به وخامت خواهد رفت چونكه آنها معتقدند با كنترل و مهار ویروس كرونا و كاهش تعداد مبتلایان و جانباختگان آن، نمودار فروش در بازارهای مذكور حالتی V شكل را تجربه كرده و می توان امیدوار بود كه باری دیگر احیا شده و به روند صعودی خود ادامه خواهد داد.
بر اساس گزارش انجمن خودروسازان LMC Automotive، میزان فروش خودرو در بازار اروپای غربی كه شامل آلمان، بریتانیا، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا می شود، در مارس سال جاری میلادی، با ۵۲.۹ درصد كاهش نسبت به زمان مشابه سال قبل به ۷۷۴ هزار و ۲۸۰ دستگاه رسیده است. همین مورد باعث شده تا نرخ فروش سالانه در این منطقه ۲۲.۱ درصد كاهش یافته و به ۶.۶ میلیون دستگاه برسد.
بازار اروپای غربی به تفكیك كشور شاهد كاهشی ۸۵ درصدی در ایتالیا، ۷۲ درصدی در فرانسه، ۴۴ درصدی در بریتانیا و ۳۸ درصدی در آلمان بوده است.
میزان فروش خودرو در ایالات متحده آمریكا در ماه گذشته نیز با كاهشی ۳۸.۶ درصدی مواجه بوده و به ۹۸۳ هزار و ۱۷۴ دستگاه رسیده است؛ البته این رقم هنوز از بزرگترین بحران و ركود اقتصادی در جهان یعنی فوریه ۲۰۰۹ كه ركورد یك كاهش ۴۱.۴ درصدی در آن ثبت شده بود، كمتر بوده است.
هم زمان با شیوع گسترده ویروس خطرناك و كشنده كرونا در چین و مناطق شرق آسیا، خیلی از كارشناسان و مفسرین درباب تاثیرات و تبعات منفی آن بر صنعت خودروسازی در جهان آگهی داده بودند چونكه خیلی از خودروسازان بزرگ و مطرح جهان بمنظور قطع زنجیره انتقال این ویروس خطرناك كارخانه های خودرا تعطیل و خطوط تولید و كارهای خودرا نیز متوقف كرده اند. از طرفی دیگر، بالغ بر نصف جمعیت جهان نیز كه مشتریان بازار خودرو به شمار می روند، نیز خانه نشین شده و در قرنطینه به سر می برند.
منبع:

1399/01/21
12:04:22
5.0 / 5
3881
تگهای خبر: بازار , تجربه , تولید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
گل چرم