۵۵ درصد صادرات ایران، محصولات پتروشیمی، صنایع فولادی و معدنی است

۵۵ درصد صادرات ایران، محصولات پتروشیمی، صنایع فولادی و معدنی است

به گزارش گل چرم مدیركل سازمان های منطقه ای و بین المللی سازمان تجارت ایران اظهار داشت: ۵۵ درصد صادرات كشور، محصولات پتروشیمی، صنایع فولادی و معدنی است و این پروژه ها باید گسترش یابند.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا - منطقه خراسان شمالی، میرهادی سیدی در همایش تجلیل از صادركنندگان نمونه استان، اظهار نمود: ویتنام در سال ۲۰۱۷ بیشتر از ۲۱۳ میلیارد دلار صادرات داشت كه از این میزان ۵۰ میلیارد دلار مبتنی بر توسعه اقتصاد سنتی و ۱۵۰ میلیارد دلار ناشی از سرمایه گذاری خارجی بوده است.
وی افزود: در حقیقت ۷۳ درصد صادرات ویتنام ناشی از سرمایه گذاری خارجی بوده است. ۴۹.۵ درصد صادرات كشور چین هم در سال های گذشته مربوط به سرمایه گذاری خارجی بوده كه البته در این سال ها كاهش یافته است.
سیدی با اشاره به اینكه "تنها سه درصد از مجموع صادرات كشور با استفاده از توافق انجام می شود"، اضافه كرد: با كشورها كمتر ارتباط برای توافق ها داریم كه این امر باید تقویت شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی هم با تاكید بر اینكه تولیدات ما باید صادرات محور باشد، اظهار داشت: نگرش های ما در حوزه تولیدات سنت گراست در حالیكه در دنیای تجارت نباید سنت گرا بود.
مجید پورعیسی اضافه كرد: تولیدكنندگان باید به دنبال یك هدف باشند یعنی یا تولید یا صادرات چونكه این استاندارد در تمام كشورهای دنیا رعایت می گردد و نمی توان ذهن خویش را معطوف به تمامی مسائل كرد.
وی ادامه داد: اغلب مشكلات ما در حوزه صادرات، كشوری است ولی در عین حال، تا جای ممكن مشكلات را در حوزه استان به صورت جدی پیگیری می نماییم اما صادركنندگان ما باید بدانند حوزه هایی همچون تامین اجتماعی و مالیات دستورات كشوری دارند؛ ازاین رو این حوزه ها نمی تواند از موانع اصلی صادرات در استان به شمار برود.
پورعیسی خاطرنشان كرد: اگر بخواهیم بر روی صادرات متمركز شویم باید سلیقه مصرف كنندگان را بدانیم چون یكی از ضعف های اساسی ما در سهمیه بازار، ناآگاهی از سلیقه مصرفی و نوع تبلیغات است.
1397/09/22
13:55:21
5.0 / 5
5142
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
گل چرم