هیچ خودروی جدیدی ثبت سفارش نمی گردد

هیچ خودروی جدیدی ثبت سفارش نمی گردد

به گزارش گل چرم مدیر كل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت درباره اطلاعیه ای مربوط به ثبت سفارش های خودرویی ۱۳۹۹/۰۱/۲۸ˮ كه به تازگی در سامانه جامع تجارت انتشار یافته، اظهار داشت: باز شدن ثبت سفارش خودرو برای ویرایش و اقدامات لازم برای ترخیص خودروهایی است كه تاریخ ثبت سفارش و قبض انبار آنها مربوط به پیش از ممنوعیت واردات است و خودرو های فاقد ثبت سفارش را شامل نمی گردد.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، ۲۸ فروردین ماه اطلاعیه ای تحت عنوان "اجرایی شدن تصویب نامه ۱۵۲۶۷۶ت۵۷۳۹۴ مربوط به ثبت سفارش های خودرویی ۱۳۹۹/۰۱/۲۸" در سامانه جامع تجارت منتشر گردید كه طبق آن امكان ثبت سفارش های خودرویی مبحث بند ۳ تصویب نامه شماره ۱۳۷۱۶۱/ت۵۶۰۲۳ه مورخ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶ تا تاریخ ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ تمدید شدند. همینطور در این اطلاعیه جزئیات دیگری ذكر شده كه در سایت سامانه جامع تجارت ایران قابل رویت است.
در این باره سعید عباسپور در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: بر مبنای آخرین مصوبه دولت درباره ثبت سفارش های خودرویی، خودرو های دپو شده در گمرك منوط به اینكه تاریخ ثبت سفارش و قبض انبار آنها مربوط به پیش از ممنوعیت واردات خودرو باشد، می تواند ترخیص شود و این اطلاعیه هم مربوط به همین مبحث است.
وی اضافه كرد: همینطور خودروهایی كه به علت داشتن حكم قضایی در گمرك مانده بود، در صورت صدور حكم قضایی ترخیص می شوند كه تعداد آنها كم است.
این مقام مسئول در پاسخ به اینكه آیا باز شدن ثبت سفارش مربوط به خودروهایی است كه پیش از ممنوعیت واردات وارد شده، اما ثبت سفارش نشدند، پاسخ داد: ثبت و سفارش برای ویرایش و اقدامات لازم برای ترخیص است و برای افتتاح نیست. ضمنا خودرو های فاقد ثبت سفارش مشمول این مصوبه نمی شوند.
به گفته مدیر كل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت، آخرین مصوبه در این حوزه مربوط به خودروهایی است كه پیش از ممنوعیت واردات ثبت سفارش شدند ولی به علل مشكلات بانكی، ارزی یا مشكلات دیگر ترخیص نشدند و حالا طبق این مصوبه اجازه ترخیص یافتند.
عباسپور با اشاره به اینكه هم اكنون برای هیچ خودرو جدیدی ثبت سفارش صورت نمی گیرد، اظهار داشت: امكان دارد خودرویی در گمرك باقی مانده باشد، اما چون فاقد ثبت سفارش است ترخیص نمی گردد، چونكه آخرین مصوبه به ما اجازه ثبت سفارش جدید نداده است.1399/02/01
13:55:16
5.0 / 5
3518
تگهای خبر: سایت , صادرات , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
گل چرم