یك مقام مسئول:

مردم بدلیل كرونا نگران مصرف محصولات شیلاتی نباشند

مردم بدلیل كرونا نگران مصرف محصولات شیلاتی نباشند

به گزارش گل چرم یك مقام مسئول در سازمان شیلات اظهار داشت: در شرایط كنونی مردم می توانند محصولات شیلاتی كه حرارت می بینند و پخته می شوند را بدون نگرانی مصرف كنند.به گزارش گل چرم به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، عیسی گلشاهی، مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران در ارتباط با مصرف آبزیان، اظهار نمود: باتوجه به پروتکل بهداشتی که با همکاری سازمان دامپزشکی، وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو برای توزیع و عرضه محصولات تازه خام دامی ارائه شد، هیچ ممانعتی برای خرید و مصرف محصولات شیلاتی و پروتئینی که قابلیت پخت دارند، وجود ندارد، بدین سبب مردم می توانند محصولات شیلاتی را که حرارت می بینند و پخته می شوند، به راحتی مصرف کنند.
گلشاهی با اشاره به این نکته که در بعضی از استانها ممکنست دسترسی به آبزیان در شرایط کنونی فراهم نباشد، اشاره کرد: در این شرایط مردم می توانند از محصولات کنسروی که همان خواص را به همراه داشته و ماندگاری بیشتری هم دارند، استفاده کنند.
وی اضافه کرد: اولویت ما این است که مردم به سمت محصولات بسته بندی شده بروند چونکه هم ضایعات این محصولات بطور متمرکز کنترل می شود و هم محیط آن از لحاظ بهداشتی تحت پایش بوده و دامپزشک ناظر دارد.
مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران اذعان کرد: بطور معمول هر خانوار برای مصرف، آبزیان را به صورت تازه خریداری می کند اما آنرا کامل مصرف نکرده و قسمتی از آنرا فریز می کند، در محصولات بسته بندی شده این کار توسط واحدهای فرآوری آبزیان انجام و محصول در شرایط صنعتی منجمد می شود که می تواند نقش مهمی در کاهش ضایعات و شرایط بهداشتی آبزی نیز داشته باشد.
وی اشاره کرد: در شرایط کنونی سفارش شده، برای جلوگیری از انتقال هرگونه آلودگی ثانویه از مصرف آبزیان به صورت خام پرهیز شود و خوشبختانه این مساله در فرهنگ ما وجود ندارد.
گلشاهی با اشاره به اینکه ویتامین D و سلنیوم از مواد مؤثر برای تقویت سیستم ایمنی بدن هستند، اشاره کرد: آبزیان علاوه بر تامین سلنیوم، منبع غنی امگا ۳ بوده و در روزهای کرونا مصرف این مواد سفارش می شود.
مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران در ارتباط با ارتقا فروش اینترنتی محصولات شیلاتی اظهار داشت: در این ایام، در فروش اینترنتی محصولات شیلاتی با افزایش شایان توجهی مواجه شدیم و این فروشگاه ها بیش از اندازه توان سفارش توزیع داشتند و در حال ارتقا سطح توزیع هستند.


منبع:

1399/02/05
21:19:51
5.0 / 5
3467
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
گل چرم