مجری طرح گندم اعلام كرد:

امسال ۱۰ و نیم میلیون تن گندم از كشاورزان خریداری می شود

امسال ۱۰ و نیم میلیون تن گندم از كشاورزان خریداری می شود

به گزارش گل چرم مجری طرح گندم اظهار داشت: پیش بینی می شود امسال 14 میلیون تن گندم در كشور تولید و 10.5 میلیون تن گندم از كشاورزان خریداری شود.به گزارش گل چرم به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، اسماعیل اسفندیاری پور در بازدید از روند برداشت گندم در استان خوزستان اظهار داشت: امسال ۵۴۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی خوزستان به کشت گندم اختصاص یافت.
وی اضافه کرد: خوزستان هم به لحاظ کمی و هم به لحاظ کیفی رتبه اول تولید گندم کشور شمرده می شود و باتوجه به میزان گلوتن و پروتئین، گندم تولید شده در این استان، جز گندم های ممتاز تولیدی کشور و جهان است.
اسفندیاری پور افزود: پیش بینی می شود امسال، ۱۴ میلیون تن گندم در کشور تولید و ۱۰.۵ میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شود.
مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی بیان کرد: همزمان با خوزستان، استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، جنوب کرمان کار برداشت گندم را آغاز نموده اند.
اسفندیاری پور اظهار داشت: امسال به سبب بارش های بهاری برداشت محصول گندم در استان های با اقلیم گرم با حدود ۲ هفته تأخیر شروع شد که برداشت این محصول در نقاط معتدل و سردسیر کشور، از اوایل خرداد آغاز تا اواخر مرداد ماه ادامه دارد.
وی اضافه کرد: پیش بینی می شود امسال بیش از ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان خریداری و به سیلوها و مراکز خرید دولتی تحویل شود.
مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی افزود: امسال گندم با قیمت ۲ هزار و ۵۰۰ تومان از کشاورزان خریداری می شود که این میزان نسبت به مشابه پارینه ۴۷ درصد افزایش یافته است.


منبع:

1399/02/06
22:03:21
5.0 / 5
3679
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان گل چرم
گل چرم