مدیر جهاد كشاورزی شهرستان كارون:

چای قرمز كوت عبدالله می تواند ارز آوری مناسبی داشته باشد

چای قرمز كوت عبدالله می تواند ارز آوری مناسبی داشته باشد

به گزارش گل چرم مدیر جهاد كشاورزی شهرستان كارون اظهار داشت: كشت چای قرمز در روستاهای كوت عبدالله رونق خوبی گرفته است و این محصول می تواند ارز آوری مناسبی داشته باشد.جبار حمادی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: کاشت چای قرمز که در مواردی به آن چای ترش هم گفته می شود، چندی سالی است که در روستاهای کوت عبدالله مرکز شهرستان کارون به خصوص در روستای علوه، رونق خوبی گرفته است و امید رونق یافتن روستای محروم این منطقه از استان را می دهد.
وی اضافه کرد: کاشت این محصول به خوبی مورد توجه مردم خوزستان و برخی گردشگران قرار گرفته است به شکلی که روستای علوه بعنوان مرکز کاشت چای قرمز در شهرستان کارون پیش از انتشار ویروس کرونا، روزانه میزبان چندین توریست از استان و خارج از استان بوده است.
حمادی با اشاره به اینکه چای قرمز می تواند ارز آوری خوبی برای کشور داشته باشد چونکه اساسا مورد استقبال سایر کشورهای قرار می گیرد، بیان کرد: متأسفانه برای این محصول به خوبی بازاریابی بین المللی نشده است؛ ضمن اینکه هنوز سرمایه گذاری کافی برای فرآوری و بسته بندی مناسب این محصول بمنظور ارائه آن به بازارهای داخلی و جهانی صورت نگرفته است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کارون توضیح داد: این محصول قابلیت فرآوری فراوانی دارند و علاوه بر مصرف به صورت چای، می تواند به صورت مربا، ترشی، سالاد و دمنوش مورد استفاده قرار بگیرد ولی برای رسیدن به این مهم باید سرمایه گذاری و تحقیقات بیشتری روی این محصول صورت گیرد تا به یک درآمد پایدار برای اهالی روستاهای کوت عبدالله برسد.
حمادی بیان کرد: شرایط آب و هوایی کشت این محصول گرم و خشک است که سبب شده شهرستان کارون موقعیت مناسبی برای کشت چای سرخ داشته باشد به شکلی که هرسال سطح زیر کشت این محصول بالا رفته و امسال افزایش ۵۰ درصدی سطح زیر کشت چای سرخ را خواهیم داشت.


منبع:

1399/02/07
13:04:29
5.0 / 5
3628
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
گل چرم