با دستور رییس جمهور

18 میلیون ماسك مازاد مراكز درمانی كشور آزاد می شود

18 میلیون ماسك مازاد مراكز درمانی كشور آزاد می شود

به گزارش گل چرم رئیس جمهور كشورمان در جلسه با نمایندگان بخش خصوصی و صنعتگران كشور با اشاره به درخواست آزاد سازی ۱۸ میلیون ماسك مازاد مصرف كادر درمانی و مراكز بهداشتی كشور از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت و اعلام موافقت وزارت بهداشت، دستور موافق خویش را برای تحقق این امر صادر كرد.


به گزارش گل چرم به نقل از وزارت صمت، رئیس جمهور خاطرنشان کرد: در دولت از ما خواسته شد که نیازمندی های داخلی را تأمین نماییم و مواد ضدعفونی و لوازم بهداشتی را می توانیم صادر هم بکنیم. ما در دولت به وزیر صمتمان این اجازه را دادیم که واحدهای تولیدی که مازاد دارند تولید می کنند، بتوانند صادر هم بکنند.

روحانی اظهار داشت: این خیلی مهم می باشد که ما از همان روز اولی که نیازمند بودیم تا به امروز که دو ماه بیشتر نشده است. امروز در نقطه ای قرار گرفته ایم که در بعضی از اقلام ما قدرت صادرات هم داریم.

وی افزود: یک مقدار کمک نماییم حتی در کیت های تشخیص هم در آینده امکان دارد نیازمندی های داخلی ما هم تأمین شود و صادرات هم داشته باشیم. همین امروز بامداد ما داشتیم تصمیم می گرفتیم برای جلسه فردای کرونا برای ماسک که آیا در بعضی موارد الزامی نماییم یا نه، معاون وزیر صمت از وزیر بهداشت برای ۱۸ میلیون ماسک اجازه گرفت که آزاد کند.

رئیس جمهور افزود: این ۱۸ میلیون ماسک در اختیار وزارت بهداشت و درمان بود و ما گفتیم اگر نیاز ندارید آزاد نماییم. وزیر بهداشت هم گفت نیازی نداریم. پس می شود قدم به قدم به جلو رفت و مشکلات را حل کرد و قدم های بعد هم برای صادرات قدم برداشت کما اینکه همین امروز در بعضی از اقلام چنین توانی را داریم.
منبع:

1399/02/07
18:03:42
5.0 / 5
3805
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
گل چرم