یك مسئول:

پایانه های صادراتی گل و پسته استان مركزی تقویت می شوند

پایانه های صادراتی گل و پسته استان مركزی تقویت می شوند

به گزارش گل چرم مركزی سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مركزی از تقویت پایانه های صادراتی گل و پسته در استان اطلاع داد.


سعید جعفری کرهرودی در حاشیه جلسه کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان مرکزی بیان نمود: با تمرکز بر توافق نامه اخیر با کشورهای اوراسیا، تلاش خواهد شد که آشنایی بیشتری بین صادرکنندگان و تشکل های فعال با راهکارهای مربوط به تجارت و استفاده از ظرفیت صادرات با کشورهای مذکور صورت گیرد.
وی با اشاره به اینکه تسهیل در کار پایانه صادراتی استان مانند پایانه صادراتی گل و گیاه محلات و پایانه صادراتی پسته ساوه در دستور کار قرار گرفته است اظهار داشت: در نظر است که فعالیت این پایانه نسبت به گذشته تقویت شود تا به مرحله بهره برداری برسد.
رییس سازمان صمت استان مرکزی اظهار نمود: پارسال حدود ۱۲ هزار تن برداشت پسته از اراضی زیر کشت استان برداشت شد که هشت هزار تن معادل ۶۵ میلیون دلار صادر گردیده است، البته به علت اینکه پایانه هنوز مهیا نبوده است، این صادرات از سایر استان ها انجام شده و امیدواریم با تقویت پایانه پسته، سال آینده این صادرات از استان مرکزی صورت گیرد.
جعفری کرهرودی خاطرنشان کرد: با عنایت به وضعیت اقتصادی کشور و شرایط تحریم ها و صدمه های ناشی از کرونا، برای توسعه و تحریک بازار چاره ای جز صادرات نداریم و باید صادرات را در حوزه صنعت و حوزه های تجاری افزایش داد و وزارت صمت به دنبال تسهیلگری در حوزه صادرات بخصوص در منطقه اورآسیاست.1399/03/25
14:21:59
5.0 / 5
3266
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
گل چرم