اخطار سازمان حمایت به تولیدكنندگان لوازم خانگی:

برای درج قیمت ها تا اختتام امروز فرصت دارید

برای درج قیمت ها تا اختتام امروز فرصت دارید

سازمان حمایت مصرف كننرف كنندگان و تولیدكنندگان طی اطلاعیه ای اعلام نمود كه تولیدكنندگان لوازم خانگی تا اختتام امروز ملزم به درج قیمت در سامانه 124 هستند.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، در هفته های گذشته افزایش قیمت لوازم خانگی خبرساز شده و مشاهدات میدانی از بازار لوازم خانگی نشان میدهد که امسال لوازم خانگی ایرانی ۲۵ تا ۳۰ درصد و کالاهای خارجی که عموما به صورت قاچاق وارد کشور می شود تا ۱۰۰ درصد افزایش قیمت داشته است. در نهایت روز گذشته سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام نمود که در قیمت های لوازم خانگی بازبینی شده تلویزیون حداکثر ۲۰ درصد و سایر لوازم خانگی حداکثر ۲۵ درصد مجاز به افزایش قیمت نسبت به بهمن سال قبل هستند و به زودی قیمت ها به تفکیک برند در سامانه ۱۲۴ اعلام می شود.
امروز هم سازمان حمایت طی اطلاعیه ای به "تصمیمات ستاد تنظیم بازار در مدیریت و کنترل بازار لوازم خانگی و شفاف سازی بازار عرضه این محصولات برای مصرف کنندگان و لزوم جلوگیری از سو استفاده برخی افراد فرصت طلب در سودجویی از شرایط بازار"، اشاره و اعلام شده که "حسب اطلاع رسانی مکرر سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به کلیه شرکت ها و تولیدکنندگان لوازم خانگی در خصوص درج قیمت کالاهای خود در سامانه ۱۲۴، این شرکت ها موظفند تا اختتام روز جاری، سه شنبه ۲۷ خردادماه اطلاعات قیمتی کالاهای خودرا بوسیله این سامانه درج یا تکمیل کنند.
در ادامه ملاک قیمتی کالاها و لوازم خانگی عرضه شده در بازار سامانه ۱۲۴ عنوان شده و بر این اساس از این پس بازرسان ویژه این سازمان، سازمانهای صنعت، معدن و تجارت و اتحادیه های صنفی در بازرسی از بنگاه های اقتصادی، اطلاعات درج شده در سامانه ۱۲۴را ملاک عمل قرار خواهند داد.
همین طور در این اطلاعیه ذکر شده که "از این پس عدم درج قیمت در این سامانه از طرف بنگاه های تولید و اقتصادی تخلف محسوب شده و در صورت کشف کالا بدون درج قیمت در سامانه مذکور ضمن لحاظ تخلف گرانفروشی از مصادق عرضه خارج از شبکه نیز محسوب خواهدشد".
بدین سبب طبق اعلام سازمان حمایت کلیه اصناف و واحدهای توزیعی موظفند در عرضه کالاهای خود ضمن توجه به اطلاعیه های صادره، قیمت اعلام شده از طرف این سازمان را نیز ملاک عمل قراردهند. البته تابحال ۲۶ شرکت لوازم خانگی، اطلاعات قیمتی حدود ۶۰۰ قلم کالای خودرا در سامانه ثبت کرده اند.1399/03/27
00:13:27
5.0 / 5
3061
تگهای خبر: اتحادیه , بازار , تولید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
گل چرم