وزیر جهاد كشاورزی:

بازار گوشت مرغ و تخم مرغ به زودی متعادل می شود

بازار گوشت مرغ و تخم مرغ به زودی متعادل می شود

به گزارش گل چرم اردبیل وزیر جهادكشاورزی با اعلان اینكه الان بیش از نیاز داخل مرغ و تخم مرغ در كشور تولید می شود، افزود: بازار مرغ و تخم مرغ به زودی كنترل شده و متعادل می شود.


کاظم خاوازی 10 تیرماه در حاشیه سفر به استان اردبیل در جمع خبرنگاران اظهار نمود: مقدمات صادرات سیب زمینی به مقدار ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تن پس از مسائل در رابطه با کرونا فراهم شده و به استانداران مناطق مهم تولید تاکید شده تا تصمیم گیری لازم برای صادرات اضافه محصول اتخاذ شود.
خاوازی همین طور تصریح کرد: سالانه حدود پنج میلیون و ۱۰۰ هزار تن سیب زمینی در کشور تولید می شود که حدود 20 درصد از آن تولیدات به استان اردبیل متعلق می باشد.
به گفته وی بخشی از این مقدار تولید مازاد بر نیاز داخلی است و ایران یکی از کشورهایی شمرده می شود که سیب زمینی مازاد بر نیاز داخل تولید می کند.
وی با اشاره به اینکه وضعیت تولید گندم در سال زراعی جاری بسیار عالی است، اشاره کرد: با پیش بینی خرید تضمینی ۱۰.۵ تا ۱۱ میلیون تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان امسال پیش بینی تولید حدود ۱۴ میلیون تن گندم را داریم.
وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی پیشنهاد قیمتی خودرا به سازمان برنامه و بودجه عرضه کرده و قیمت نهایی در آنجا بحث شده و در مدت زمان منطقی، نرخ نهایی خرید گندم و دانه های روغنی رای سال زراعی آینده تعیین و اعلام خواهد شد.
وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: توجه ویژه به بخش کشاورزی در سازمان برنامه و بودجه وجود دارد بطوریکه امیدواریم در اسرع وقت و پیش از آغاز کشت پاییزه، قیمت گندم، کلزا و سایر دانه های روغنی اعلام گردد.
او همینطور در در جریان بازدید از یک واحد تولید گوشت مرغ در شهرستان اردبیل درباب تنظیم بازار قیمت مرغ و تخم مرغ نیز اظهار نمود: وزارت جهاد کشاورزی وظیفه تولید و تامین امنیت غذایی و ارتقای سطح امنیت تولید را دارد و تلاش می کند که در سفره مردم گوشت مرغ وجود داشته باشد.
وی درباب دلیلهای افزایش اخیر مرغ و تخم مرغ عنوان دو کالای پرمصرف مردم اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی برای کاهش قیمت مرغ و تخم مرغ تلاش می کند بطوریکه دلیل خاصی برای افزایش قیمت اخیر نمی بینم چونکه گوشت مرغ به اندازه کافی وجود دارد.
وی همین طور از تلاش بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تامین نهاده های در رابطه با تولید گوشت مرغ آگاهی داد و اظهار داشت: همه تلاش می کنند که نیاز بخش تولید در این حوزه در اختیار تولید کننده ها قرار گیرد.
وی با اعلان اینکه الان بیش از نیاز داخل مرغ و تخم مرغ در کشور تولید می شود، افزود: بازار مرغ و تخم مرغ به زودی کنترل شده و متعادل می شود.
منبع:

1399/04/10
13:42:19
5.0 / 5
3193
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
گل چرم